ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Kaja-Trees

Küsimustele vastab Kaja Trees: AZZZA idee sünd

Foto: Tarvo Tammeoks

Aeg on tutvuda inimesega, kes AZZZA idee taga seisab. Selles ja järgmises kahes artiklis vastab küsimustele Kaja Trees. Seekord räägime veidi Kaja taustast, kuidas sündis idee asuda ehitama rakendust väikeettevõtjatele ning kellele siis ikkagi uus keskkond luuakse.

Kes on Kaja Trees?

Olen tavaline Eesti naine, kes kasvanud üles Tallinna lähedal ning nüüd elab Tallinnas koos oma 16-aastase poja ja väikese koeraga.

Pooljuhuslikult otsustasin kunagi IT-eriala kasuks ning olen selles leidnud endale kire. Mulle meeldib näha, kuidas tarkvara abil on võimalik lahendada inimeste keerulisena näivaid probleeme või teha elu lihtsamaks ja mugavamaks. Põhiliselt olen töötanud suurte riigi- ja ärisüsteemidega ning näinud, kuidas see toob kasu kõigile osalistele.

Vabal ajal meeldib mulle viibida looduses, teha käsitööd, lugeda raamatuid, teha sporti ja reisida.

Kust tuli AZZZA mõte?

Minus on alati vaimustust tekitanud kõik need ettevõtlikud inimesed, kes teevad väga lahedaid asju, õpivad tegema midagi uut või midagi vana uuel moel ja pakuvad seda teistele. Ma ise alati julgustan ja toetan neid ning paremal meelel tarbin nende valmistatud kaupu kui tihti igavat või kehva kvaliteediga masstoodangut.

AZZZA mõte tuli üheltpoolt sellest, et tahaksin ise tihedamini selliseid teenuseid ja tooteid osta, aga kui juhuslikult õiget inimest ei tunne, siis ma ei oska seda  teenust või toodet üles leida. Tahan, et oleks olemas koht, kus ma leiaksin huvitavaid, isikupäraseid tooteid-teenuseid.

Teisalt tuli mõte sellest, et nägin kõrvalt, kuidas mikroettevõtlusega alustajatel oli mitmes plaanis raske. Raske oli neil leida piisavalt kliente, raske oli end kurssi viia kõigi vajalike tegevustega, raske oli leida endas motivatsiooni ja jõudu kõige vajalikuga tegelemiseks –  oma toodete turundamiseks, müügiks, protsesside halduseks, finantsjuhtimiseks, raamatupidamiseks jne. Minu kogemused suurettevõtetega näitasid, kuidas neid protsesse saab hallata palju mugavamalt erinevate IT-süsteemide abil, kuid väiksematele tegijatele ei ole selliste süsteemide soetamine enamasti jõukohane. Seega on sellise lahenduse loomine minu jaoks võimalus neid isetegijaid abistada.

Miks nimi AZZZA ja lilla tunnusvärv?

Asssaa!

Selline hüüatus kõlab mu mõttes, kui näen midagi erilist – mõnda eriti taibukat leiutist või eriti uhkelt kaunistatud torti vm. Z-tähed annavad sõnale särtsu juurde. Samuti ütleb AZZZA, et temas on kõike Ast kuni Zni ja tagasi ka.

Lilla värv on pigem juhus. Proovisin leida sobivat kujundust esialgu ise, kuid ei olnud lahendusega kunagi rahul. Juhuslikult oli päise tooniks lilla, kui ma seda enda katsetust oma geniaalsele disainerist tuttavale näitasin. Ta haaras sellest kinni kui oma nägemuse lõi. Mulle endale on lemmikuks pigem sügav särav sinine värvus, kuid AZZZA särisev lilla on mulle aina rohkem meeldima hakanud.

Kellele on AZZZA suunatud?

AZZZAl on kaks suuremat sihtgruppi – ostjad ja müüjad.

Ostjateks on oodatud kõik minusugused inimesed, kellele meeldivad ise ja  hästi tehtud kaubad, isiklik lähenemine ja natuke erilisemad tooted või teenused. Kes võib-olla tahavad oma lähedastele, sõpradele – või miks mitte ka äripartneritele – kinkida midagi sellist, mida tavapoest ei saa.

Müüjate pool on suunatud eelkõige mikro- ja väikeettevõtjatele, kes pakuvad neid erilisi tooteid ja teenuseid. Kõige rohkem võiks meie teenusest kasu olla algajatele või hobi korras tegutsevatele firmadele (nn elustiiliäridele), kellel ei ole võimekust või huvi spetsiifiliste tarkvaralahenduste hankimiseks või lisatööjõu palkamiseks.

Pakkuda võib kõiki isetehtud tooteid nagu ehted, riided, maiustused, seebid, lemmikloomatarbed vm, aga ka teenuseid – koolitused, koduõpetajad, meistrimehed, lapsehoidjad, vanurite hooldajad, massöörid, jne. Oluline on, et pakutu on tehtud  südamega ja kliendid seda erilisust hindavad.

Kuna aga kõigil neil gruppidel on omad erilised vajadused, siis pidime tegema valiku, kellest alustada. Otsustasime tellimustortide tegijate kasuks, kuid me ei lükka tagasi ka teisi, kes leiavad siit vajaliku funktsionaalsuse.

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! 😉

Kuidas huvi tekkides saab AZZZAga ühendust võtta?

Meile saab kirjutada Facebooki lehe Messengeri, meiliaadressile info@azzza.ee, kontaktivormi kaudu, aga ka siin samas blogiartikli kommentaariumis.

Vastame kõigile, isegi kui see võtab palju aega!

Loe kindlasti ka selle kohta, millisena näeb Kaja AZZZA tulevikku ning millised mõtted on hetkel seoses rakendusega.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top