ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Schefferwoodi puidutöökoda toob koju isikupära ja ainulaadsust

Seekord tutvustame Schefferwoodi puidutöökoda, mis pakub oma klientidele laias valikus eripalgelisi puidust käsitöötooteid.  Intervjuu on tehtud Schefferwoodi looja ja hingega, kelleks on kuldsete kätega mees Juri Scheffer. 

Juri ei tegutse oma ettevõttes siiski päris üksi. Samal ajal, kui tema käe alt tulevad imelised ja ainulaadsed esemed, tegutseb neile uue kodu leidmise nimel samuti südamega asja juures olev Marika Kodis.

Puidu lõikamine – Unsplash.com

Juba enne puidutöökoja avamist oli Juri elu seotud ühel või teisel moel just selle materjaliga. Alustas ta kunagi praktilistest asjadest nagu puitkarkassmajad, kuid siis soovis järele proovida, kas suudab sama materjaliga ka muud teha.

Esimeseks väljakutseks said intarsia tehnikas pildid ning ühel hetkel kasvas kõigest sellest välja oma ettevõte Schefferwood. 

Miks valisid valmistamiseks just puidust käsitöötooted? Mis teeb Schefferwoodi tooted eriliseks? 

Juba puit ise on eriline materjal. Kunagi ei tea ette, milline on lõpptulemus. Erinevate viimistlemistehnikate puhul muudab puit näiteks värvi. Mõnikord võib juhtuda ka seda, et pärast viimistlust läheb valmistöö hoopis ahju.

Lisaks on tegu originaaltoodetega. Samal moel ja samasuguseid tooteid tehakse teiste poolt vähe, sest see on väga aega ja püsivust nõudev töö. Isegi võtmenagid, karbid, kuuseehted ei ole kunagi täpselt samasugused.

Prantsuse buldog puidust karbil – Schefferwood puidutöökoda

Kuidas leidsid tee puitkäsitöö valdkonda? 

Intarsia tehnikas põdrad – Schefferwood puidutöökoda

Mulle on puit alati meeldinud. Alguses olid puitkarkassmajad, voodrilauad, uksed, mööbel. Siis tahtsin proovida, kas olen võimeline valmistama ise intarsia tehnikas pilte. See oli 2006. aasta. 

Esimesed pildid ei tulnud üldse välja. Harjutasin aastaid. Sugugi mitte iga idee ei õnnestu. Töö on aeganõudev – ühe pildi tegemiseks kulub keskmiselt üks kuu. 

Kuid ainult suurte piltidega ei teeni ja nii hakkasin ka väiksemate asjadega tegelema.
Järgmiseks valisin eksklusiivse nukumööbli, siis tulid võtmenagid, karbid-laekad, nukumajad, kuuseehted (igal aastal lisan uusi), lauamäng, tasakaalulaud.


Intarsia on panustehnika, mis seisneb erinevat värvi õhukeste puitplaatide kombineerimises mingi suurema pinna kaunistamiseks. Reeglina valmistatakse intarsias geomeetrilisi mustreid kuid ka figuraalseid kompositsioone.

Wikipedia

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis sind Schefferwoodi puutöökoja töö juures enim inspireerib ja jätkama motiveerib?

 Näen, et minu tööd meeldivad inimestele. Motiveerib ka väljakutse – kas ma saan hakkama?     

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Puidu tööriistad ootel – Unsplash.com

Kui hakkad midagi valmistama, siis arvad, et sinu tooteid tahavad müüa ka käsitöökauplused. Hiljem selgub aga, et nemad ootavad pigem masstoodangut –  näiteks laseriga lõigatud ja Hiina alusmaterjalile tehtud kaupu.
Kui sa pakud toodet ühes eksemplaris, siis ei viitsita sellele kaubakoodi teha. 


Lisaks juurdehindluse teema. Näiteks Tallinna kesklinna käsitööpoodides lisandub 100% juurdehindlust ja sellele otsa veel käibemaks. Ostja arvab aga, et mina saan endale megahinna. 

Missuguse eseme üle oled ise kõige uhkem? Mis sinu jaoks on kõige südamelähedasem? 

Kindlasti mainiksin ära pildid intarsia tehnikas – nende arengu üle ma olen ise uhke. 

Aga veel rohkem tunnen uhkust oma lauamängu “Pantrite lahing” üle. See on ideest teostuseni minu oma.

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks? 

Selles valdkonnas ei ole mul otsest eeskuju Eestist, kuid paljudelt olen saanud nõu ja soovitusi. Õpin tavaliselt interneti vahendusel. Näiteks Ameerikas ja Kanadas on palju kuldsete kätega inimesi.

Schefferwoodi puidutöökoda – Kuidas inimesed nende toodeteni jõuavad? 

Meie tooteid leiab nii Facebookist, kui ka puidutöökoja oma kodulehelt. Käime ka jõululaatadel ja meil on tublid edasimüüjad.

AZZZA e-poes leiab hetkel Schefferwood tasakaalulaua – selle eesmärk on sellel seistes tasakaalu hoida ning juhtida sealjuures ka pisikest kuulikest mängulaual mööda labürinti.

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid? 

Toodete valik on väga lai. Olgu siin toodud veel pusled, laste käsitöökomplektid värvimiseks, tasakaalulaud labürindiga nii väikestele kui täiskasvanutele, potikaanehoidjad, pannilabidad, väljalõigatud aialipid ja piirdeliistud (Eestis teen ainult mina).

Aga olen valmis tegema ka tellimustöid kliendi enda idee põhjal.

Nagi (kass ja lind) – Schefferwood puidutöökoda
Mootorrattapusle – Schefferwood puidutöökoda

Missugune on üks tavaline Teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Rõõmsameelne, 45-55-aastane naine, kes hindab käsitööd ja soovib seda nii endale koju kui kingiks lähedastele.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele? 

Tellige pühade kingitusi varakult. Valmistan esemeid üksinda ja pühadeks tekib pikk järjekord. 

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Hingega tehtud.

Schefferwoodi puidutöökoda.

Toodete töötlemisest:

Lastetooted on tihti ilma pinnatöötlusvahenditeta – tuleb lihtsalt puhas puit. Schefferwood ise mõtleb, et laps ise saab siis edasi disainida oma valitud vahenditega.

Tooteid töötleb ta järgnevalt:
Kui tuleb ikkagi värvida või töödelda siis kasutab ta linaõli või veepõhised värve, mis on lõhnatud, seetõttu on sellega ka mugavam värvida ning värv on lapsesõbralikum.

Teised tooted töötleb ta samuti linaõliga ja väga harva ka akrüüllakiga .

Detailirohke printsessilik nukumööbel – laud ja toolid

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! 😉

Filigraansete kaunistustega nukumööbel

Vaata ringi ka AZZZA e-poes, lisaks Schefferwoodi lõbusale tasakaalulauale lisandub meile järjest uusi vahvaid tooteid erinevatest materjalidest:

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top