Postitatud Lisa kommentaar

Kaasaegne käsitöö – miks?

käsitöölaud

Mõtlesin, et vastan ennetavalt ühele küsimusele. Seda ei ole meilt veel keegi küll küsida julgenud ent olen kindel, et mõlgub paljudel mõttes. Miks just kaasaegne käsitöö?

“Every decade needs its own manual of handicraft.” – Liberty Hyde Bailey (tõlk. – Iga dekaad vajab oma enda käsitööjuhendit.)

Kasutame enda toodete puhul sõna kaasaegne. Tavaliselt seostub sõna “käsitöö” ainult vanaema kootud käpikutega. Kaasaegne käsitöö põimib aga endasse nii selle “vanaema armastuse ja hoole”, kui ka moodsamad tehnikad ja disaini. Viimaste abil on võimalik käsitööd teha lihtsamalt parema kvaliteediga.

Kaasaegne käsitöö tähendab tooteid, mis on

  1. hoole ja armastusega tehtud,
  2. kvaliteetsed
  3. ajatud.
Loe edasi: Kaasaegne käsitöö – miks?
2+
Postitatud Lisa kommentaar

Azzza kasvab!

person holding a green plant

Meile tuleb järjest juurde nii meistreid, kui neid, kes meistrite vastu huvi tunnevad. Tänu teile kõigile Azzza kasvab 🙂 On näha, et me hakkame oma vahva nimega meelde jääma. Azzzast on saamas koht, kuhu tullakse avastama unikaalseid kingitusi lastele aga ka leidma kasulikke tarbeesemeid

Tahame käsitöö nähtavaks tegemise missiooni jätkata ka tulevikus. Teeme tööd selle nimel, et nii meistrite kui  toodete valik laieneks. 

Loe edasi…
1+
Postitatud Lisa kommentaar

Ehe linane käsitöö – Linen4me

Linased rahvariietes nukud

Kui mõte läheb suvele ja käsitööle, siis silme ette tuleb esimesena linane käsitöö. Kanga, mis tundub suvel mõnus õhuline ja naturaalne on põhimaterjaliks valinud Linen4me, kelle tiim koosneb kolmest naisest – Irina ning abilised Tatjana ja Karin. Siin saad lugeda Linen4Me mõtteid oma armastatud käsitöö osas.

Loe edasi: Ehe linane käsitöö – Linen4me
4+
Postitatud Lisa kommentaar

Lapse areng on lihtsalt suunatav õigete mänguasjadega

lapse areng ja mängimine on tihedalt seotud, pildil poiss mängukaruga

Lapse areng – olgu siis vaimne, füüsiline või emotsionaalne – on iga vanema jaoks oluline. Tänapäeval peaks olema väga kerge lapsi kasvatada. Kõik on vabalt kättesaadav. Nii peaks ka lapse arengu juhtimine olema tohutult lihtne. 

Reaalsus on aga teistsugune- liiga palju lapsi kasvab üles helendava ekraani ees. Nende loovus ja mänguoskus on piiratud. Lapsed on ümbritsetud paljude asjade, häälte ja muu infoga. See teeb aga olulise eristamise veelgi keerulisemaks ning toob kaasa keskendumisvõime vähenemise. 

Olukord ei ole aga lootusetu. Tegelikult on eriti varases eas lapsevanemal väga suur roll ning võimalused lapse arengule kaasa aidata. Õigete mänguasjade kasutamine on kõige lihtsam vahend, millele toetuda. 

Loe edasi: Lapse areng on lihtsalt suunatav õigete mänguasjadega
6+
Postitatud Lisa kommentaar

Lahkuse päkapikk toob värskust ja põnevust jõuluootusesse

poiss ja tüdruk ehivad kuusepuud

Jõulud on aeg perega koosolemiseks, koos tegemiseks, naermiseks ja üksteisega oma aja jagamiseks. Kui soovid jõuluaja veelgi erilisemaks teha, siis on meil sulle üks vahva jõuluootuse lugu rääkida, mille võid oma peressegi kaasa võtta. See on päriselu-muinasjutt päkapikkudest, kes tulid meie koju elama, et tuua jõulusoojust ja lähedust suurtele ja väikestele ning kinkida läbi mängu ja koosolemise rõõmu ja põnevust. 

Loe edasi…
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Miks eelistada käsitööd?

Käsitööna savinõu tegemine

Foto: LubosHouska (Pixabay)

Tänapäeval on võimalik pea kõike saada masstoodetult mõnest super- või hüperrmarketist. Asjadel ei ole enam sellist väärtust nagu veel sajandi eest. Neid ostetakse ühe käega ja teisega visatakse ära. Nad on anonüümsed ja tühised meie jaoks, sest neid on lihtsalt liiga palju ja nad on alati kättesaadavad.

Kuid kas olete tähele pannud, et on asju, mis on meile teistest armsamad ja mida hoitakse teistest ka tunduvalt rohkem, mõnikord isegi pärandades põlvest põlve. Tegemist on tavaliselt mõne meistri käsitööga – olgu selleks eriline savitass mõnest savikojast, vanaema kootud kindad või just sinu jaoks meisterdatud kiiktool. Me armastame käsitööd ja käsitöö erilisusest ma seekord rääkida tahangi.

Loe edasi…
5+
Postitatud Lisa kommentaar

AZZZA e-pood on avatud!

Pildil on punased kinkekotid

Ma olen juba ammu tahtnud seda rõõmusõnumit välja hõigata, aga ikka oli vaja üht või teist asja täiendada. Aega kulus nii selleks, et kõik juriidiliselt ja funktsionaalselt õigesti oleks, kui selleks, et sobivad kaubad poes tellimisvalmis saaksid.

Nüüd oleme aga avatud! AZZZA e-poes saab esimesi käsitööna valminud esemeid soetada.

Loe edasi: AZZZA e-pood on avatud!

1+