Postitatud Lisa kommentaar

Lahkuse päkapikk toob värskust ja põnevust jõuluootusesse

poiss ja tüdruk ehivad kuusepuud

Jõulud on aeg perega koosolemiseks, koos tegemiseks, naermiseks ja üksteisega oma aja jagamiseks. Kui soovid jõuluaja veelgi erilisemaks teha, siis on meil sulle üks vahva jõuluootuse lugu rääkida, mille võid oma peressegi kaasa võtta. See on päriselu-muinasjutt päkapikkudest, kes tulid meie koju elama, et tuua jõulusoojust ja lähedust suurtele ja väikestele ning kinkida läbi mängu ja koosolemise rõõmu ja põnevust. 

Loe edasi…
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Miks eelistada käsitööd?

Käsitööna savinõu tegemine

Foto: LubosHouska (Pixabay)

Tänapäeval on võimalik pea kõike saada masstoodetult mõnest super- või hüperrmarketist. Asjadel ei ole enam sellist väärtust nagu veel sajandi eest. Neid ostetakse ühe käega ja teisega visatakse ära. Nad on anonüümsed ja tühised meie jaoks, sest neid on lihtsalt liiga palju ja nad on alati kättesaadavad.

Kuid kas olete tähele pannud, et on asju, mis on meile teistest armsamad ja mida hoitakse teistest ka tunduvalt rohkem, mõnikord isegi pärandades põlvest põlve. Tegemist on tavaliselt mõne meistri käsitööga – olgu selleks eriline savitass mõnest savikojast, vanaema kootud kindad või just sinu jaoks meisterdatud kiiktool. Me armastame käsitööd ja käsitöö erilisusest ma seekord rääkida tahangi.

Loe edasi…
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Kas Sina oled juba jõuludekoratsioonid välja pannud?

Foto: Viktor Hanacek

Varasemalt oli see päev, mil toodi tuppa kuusk 23. detsember. Sellele eelnesid mitmepäevased kodukraamimised ja roogade valmistamised. Tänapäeval on paljudel kuusk juba päevi enne endale toas koha leidnud ning jõuluehetes on toad samuti üsna varakult. Ka jõuludekoratsioonide valik ilmub poodidesse üpris varakult. Seekord teemegi juttu kodu kaunistamisest.

Loe edasi: Kas Sina oled juba jõuludekoratsioonid välja pannud?

3+
Postitatud Lisa kommentaar

Hea kink nõuab süvenemist ja aega

Kink

Foto: Pixapay

Tundub, et tänapäeval on kingi tegemiseks lõputu hulk valikuid. Samas on kõige lihtne kättesaadavus viinud selleni, et paljud asjad on juba majapidamistes olemas. Ja nii juhtub tihti, et kui kingisaaja ise konkreetselt ei ütle, mida ta soovib, siis jääb keeruline küsimus – mida kinkida? – meid tihti pikalt piinama.

Loe edasi: Hea kink nõuab süvenemist ja aega

0
Postitatud Lisa kommentaar

Alati keeruline küsimus – mida kinkida lapsele?

mida lapsele kinkida

Foto: Pexels

Oma lapse salasoove ehk tead, kuid lapse lasteaiakaaslaste omi? Sõbranna lapse omi? Kas tead, mis on popp just selles vanuses laste hulgas? Millised esemed, tegevused, sündmused lapsi paeluvad? Millest ikkagi lähtuda, kui soovid, et kingisaaja sinu kingitusest ka tegelikult rõõmu tunneks? Loe edasi: Alati keeruline küsimus – mida kinkida lapsele?

1+
Postitatud Lisa kommentaar

Torditegu on imelihtne – 4 torti alustamiseks

Foto: Maili Trees

Ühes eelmistest artiklitest lubasin, et tordi valmistamisega saab soovi korral igaüks hakkama. Peolaua uhke pärl võib valmida ka lihtsaid meetodeid ja vahendeid kasutades. Ei ole vaja poest endale kohe spetsiaalselt töövahendeid ostma tormata või keeruliste retseptide pärast ülearu muretseda. Selle tõestuseks pakungi välja neli lihtsat tordiideed. Loe edasi: Torditegu on imelihtne – 4 torti alustamiseks

1+
Postitatud 1 kommentaar

Tordi tellimine on imelihtne

Foto: Antonio Quagliata (Pexels)

Kui on vaja torti, siis võib selle oskuste ja tahtmise olemasolul ise teha, lihtsalt ja kiiresti poest osta või otse mõnelt tordimeistrilt tellida. Just sellest viimasest variandist, mis annab võimaluse enda aega säästa, kuid samas ihaldatud sisu ja välimusega tort saada, me räägimegi seekord.

Loe edasi: Tordi tellimine on imelihtne

0