ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Pallikese looja Liisi

Tekstiilist arendavad mänguasjad – rohkelt avastamisrõõmu Pallikeselt

Seekord tutvustame käsitöö tegijat, kes on valdkonna tõsine fänn. Pallike sündis pärast seda kui selle looja Liisi otsustas uue oskuse (kodutekstiili õmblemine) õppida. Koos uue oskusega tekkis ka soov luua midagi vahvat ja samas arendavat kõige pisematele põnnidele. Nii hakkasidki Liisi näppude all valmima pehmed ja arendavad mänguasjad – tekstiilist mängukuubikud, mis pakuvad lastele hulganisti avastamisrõõmu ning samal ajal arendavad motoorikat.

Liisi on suur käsitöö fänn, kes on lapsest saati tegelenud erinevate käsitöö liikidega klaasimaalist heegeldamise ja keraamikani. Õmblemine on lihtsalt üks viimaseid valdkondi, kuhu käsi sügavale sisse sai pistetud.

Kuidas jõudsid just pehmete täringute ja tegeluskuubikute valmistamiseni?

Elus on ikka kõik üks suur juhus ja kokkulangemine ?. Mõtlesin pikalt, et võiks mingi uue oskuse õppida. Kaalusin võimalusi seinast seina ning lõpuks maandusin kodulähedases kutsekas kodutekstiili õmblemise erialal.

Õmblemine selge, küsis sõbranna minul ühel päeval, kas ma viitsiksin tema lapsele õmmelda ühe toreda tegelusraamatu. Raamat tundus tol hetkel keeruline ja otsustasin 6 küljega tegeluskuubiku kasuks.

Ka materjalid jõudsid minuni läbi toreda juhuse. Vilt mida õmblemisel kasutan on tegelikult 100% vill, OEKO-TEX sertifikaadiga materjal, mille sain tootmisjäägina ühelt ettevõttelt, kel seda materjali enam vaja ei olnud.

Esimesed kingitusteks valminud tooted said positiivset tagasisidet ning andsid julgust edasi katsetada ?.

Kas algusest peale oli mõte samasugune või on toimunud ka arenguid?

Mõtted on ajas kindlasti muutunud. Kuna nimetan seda tegevust hobiks, siis on iga toode eelmisega võrreldes nagu väike tootearendus ?.

Arendavad mänguasjad lastele – Pallikese fotokogu.

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Tegeluskuubik, sest sellest sai kõik alguse. Aga ma tahaksin öelda, et ma teengi ainult neid asju mis mulle ka meeldivad ?

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis motiveerib Sind selle valdkonnaga tegelema?

Kindlasti ei ole lihtne. Pallikesega tegelemine ja ka ettevõtte loomine on minu jaoks hobi ja katsetus. See on võimalus proovida midagi ise ära teha ja kombata seda minu jaoks veel täiesti arusaamatut ettevõtluse maailma.

Julgen ka välja öelda, et see ei ole minu jaoks maailma vallutamise projekt, küll aga võimalus õppida, katsetada ja ise midagi päriselt oma kätega ära teha. Ehk on see alussambaks mõnele päris maailmavallutamise ideele, milleni ma jõuan kunagi edaspidi.

Seni aga naudin seda väikeses mahus nokitsemist ja olen rõõmus igasuguse tagasiside eest, mida toote omanikud mulle on jaganud.

Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Üks asi on toota, aga hoopis teine asi on toode maha müüa ?.

Kes on selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks?

Selline Eesti disainerite duo nagu Emma Leppermann. Nagu ma mainisin, siis läbisin kutseõppe programmi, mille üheks osaks on ka praktika. Sattusin Emma Leppermanni naiste juurde praktikale ning vastu sain inspiratsiooni, julgust, kontakte, materjale, uut teadmist, eeskuju jne 😀

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad?

Peamiselt vist ikka sotsiaalmeedia kaudu, aga minu tooted on olemas ka näiteks Eerini poes Balti Jaama turul ning Etsy´s. Loomulikult ka läbi hea sõna, mis vaikselt levib.
Ka Azzzas on müügil minu tekstiilist täring. Loodetavasti tulevikus saan lisada ka teisi tooteid.

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Ma teen näiteks vildist pehmeid palle, autokujulisi patju, näpunukke. Jõulude ajal olen teinud nimelisi päkapiku susse, kus on üks vildist peidukomm peidetud.

Kuna mulle tegelikult meeldib just kuubiku uusi külgi välja mõelda, siis väga tahaksin teha juhendeid ise tegelusraamatu/-kuubiku õmblemiseks, aga see on alles idee tasandil.

palliksese käsitöö detailid laual
Detailide valmimine – Pallikese fotokogu

Missugune on üks tavaline Pallikese toodete tellija?

Noor pereema. Mulle tundub, et kiiruga ta pigem ei osta, ikka mõtleb minuga koos kaasa ja valib hoolega, et mis, milline ja kuidas.

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud?

Mulle meeldib teha uusi asju. Seepärast pakuvad kõige rohkem rõõmu just sellised tööd, kus klient tahab midagi teistsugust. Ta annab küll märksõna, aga samas ei piira, vaid usaldab minu fantaasiat ?.

Näiteks „palun tee Eesti teemaline kuubiku külg“ või „Liisi, kas sa mu lapsele päkapiku sussi teeksid“ – inspiratsioon tõuseb lendu ja fantaasia hakkab nendel hetkedel koheselt tööle.

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Südame ja hoolega tehtud.

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?

Vaata ringi ka AZZZA e-poes, lisaks Pallikese vahvale tekstiilist täringule leiad sealt ka teised arendavad mänguasjad pisikestele või suurematele põnnidele.


Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top