ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Kadri Võsumäe Nagu Muinasjutus

Nagu Muinasjutt toob jututeemad lastetoa seintele

Kõik fotod artiklis: Nagu Muinasjutt

Nagu Muinasjutus toob meieni kaunid ja uurimist väärivad postrid ja pildid lastele. Neid pilte loob Kadri Võsumäe, kes avastas selle tegevuse oma kahele vahvale pojale pilte joonistades. Kadri jaoks on oluline, et tema loodu kõnetaks lapsi ning samas ka kaunistaks nende tubasid, pakuks toredat tegevust ning jutuainet.

Kust tuli mõte valmistad just lastele mõeldud postreid ja pilte?

Oma ettevõtte lõin ma esimest last oodates, sel ajal ma tegelesin firmas ainult portreejoonistuste tegemisega. Kui ma sain peatselt ka teise lapse, siis tundsin, et tahaksin muudatust. Alguses tegin pilte vaid oma laste jaoks, aga siis mõtlesin, et miks mitte pakkuda ka teistele võimalust tellida minult pilte.

Alguses ma tegin vaid suuri värvimispostreid. Näiteks suur linna värvimisposter kujutab erinevaid tegevusi linnas, seda on tore koos lapsega värvida ja samal ajal jutustada, mis pildil toimub.  Värvimisposter on lõbus ajaveetmisviis tubases keskkonnas, kui õues ei saa mängida.

Mingil hetkel aga tekkis mõte joonistada ise dekoratiivseid postreid. Selliseid postreid, mida ma oma lastele tahtsin seinale riputada ei olnud. Nii kujundasin need ise valmis ning lisasin need postrid ka oma kodulehe tootevalikusse. Sealt iseenesest ongi areng läinud edasi.

Tihti on suur nuputamine, mida kinkida pisikesele põnnile tähtsa päeva puhul. Minu kujundatud tooted sobivad ideaalselt kingituseks. Paljudele postritele on võimalik lisada juurde lapse nimi või pühendus, mis muudab pildi veelgi erilisemaks.

Kust tulevad ideed erinevateks toodeteks ja neil olevateks piltideks?

Postrite ideed saan ma tihti oma lastelt, kes mingil ajal tunnevad teatud asjade vastu huvi – näiteks putukad ja liblikad, autod jne.  Toodete kujundused tekivad kuidagi iseenesest, alguses on visuaalne idee silme ees ning seejärel proovin selle paberile või arvutisse joonistada.

Minu tööd peavad lapsi kõnetama. Kui ma näitan oma valminud töid lastele, siis läheb neil jutt kohe lahti ja hakatakse rääkima, mida nad pildil näevad.

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud? 

Iga toode, mis ma valmistan on tehtud hingega. Iga postri loomine võtab aega ja pühendumist. Alguses joonistan pliiatsiga visandi ning seejärel maalin detailid, kas akvarellvärvidega paberile või siis otse arvutisse. 

Ma konkreetseid esemeid ei oskagi kohe välja tuua, näiteks viimati valminud liblikate ja putukatega postrid tulid täitsa ägedad välja. Samuti mulle väga meeldivad seinakleepsud, mis valmivad koostöös ühe Eesti firmaga. Seinakleepsude valikut soovin kindlasti tulevikus veel suurendada.

Nagu muinasjutt liblikate ja putukate postrid

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks? 

Hetkel mul suuri eeskujusid polegi. Ma jälgin küll erinevaid Eesti tegijaid, kes teevad mega lahedaid postreid ja kujundusi, aga ma proovin ikkagi jääda oma stiili juurde. 

Lisaks jälgin erinevaid välismaa kunstnikke, kes teevad lihtsalt imeilusaid akvarellmaale ja ägedaid tooteid. Vaatan aeg-ajalt ka Pinterestis ja Instagramis ringi, et näha, millised trendid maailmas on. Vahel saab sealt toredaid mõtteid.

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis sind oma töö juures enim inspireerib? 

Kõige enam inspireerib mind võimalus teha täpselt seda, mida ma ise soovin. Kõik kujundused, kõik postrite ideed saan luua oma mõtete ja inspiratsiooni järgi. Pisikeste laste kõrvalt on muidugi keeruline leida palju aega, et pühenduda näiteks akvarellmaalina valmivate postri detailide tegemiseks mitmeid tunde järjest. Kui aga iga päev leida natuke aeg, et tegeleda sellega, siis saab lõpuks ikka poster valmis. 

Oma tööd ma teen suure rõõmuga, sest saan lastele ja nende vanematele pakkuda võimalust kaunistada lastetuba Eestis kujundatud ja trükitud  postritega. Kui tootevalikus ei ole täpselt sellist postrit nagu soovitakse, siis on minult võimalik tellida poster oma idee järgi.

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega? 

Minu suurim õppetund on see, et kui sa hakkad tegema tooteid ise ja üksinda nullist, siis võtab tootevaliku täiendamine tükk aega. Alguses oligi kodulehel ainult paar toodet, aga nüüd, aasta möödudes, on lisandunud juba suurem hulk tooteid. 

Tegelikult nõuab firma ülesehitamine üpris palju aega ja pühendumist. Samuti on oluline oma teadmiste pidev täiendamine.

Ise ma kuulan erinevaid podcaste ja youtube´i videosid. Samal ajal, kui ma maalin, on hea kuulata näiteks nii kunsti, äri kui ka turunduse valdkonna kohta erinevaid jutte, et olla teemadega kursis. Tore on kuulata ka teiste inimeste edulugusid.

Kas pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Kujundan ja maalin vineerist nimesilte, hetkel on tootevalikus hunt, karu ja jänes. Samuti on võimalik tellida oma idee järgi nimesilt. Näiteks ühele pisikesele preilile ma tegin ükssarvikukujulise vineerist nimesildi.

Veel on valikus vineerist ja pleksiklaasist loomakujulised vaiksed seinakellad. Ka kellasid on võimalik tellida oma soovitud kujuga.

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad? 

Nagu Muinasjutus kodulehelt leiab kõik minu valmistatud tooted, informatsiooni, galerii ja muud põnevat. Lisaks kasutan aktiivselt Instagrami, kuhu lisan ka näiteks tööprotsessist pilte. Ning minu tegemisi saab jälgida loomulikult ka Facebookis.

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad? 

Hetkel on kõige populaarsemad tooted liblikate ja putukate postrid. Samuti ostetakse palju auto, looma, tähestiku, numbri postreid. Aga ka nimesilte ja loomakujulisi kellasid.

nagu muinasjutus mustvalged plakatid seinal

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Kõige südamelähedasem toode on näiteks ABC loomadega tähestik ja külalised metsast, hundi ja karu nimesildid. Tegelikult on aga iga toode on minu jaoks eriline, kuna igasse valminud tootesse ma pühendan oma aja ja hinge.

nagu muinasjutus eesti kaardil metsloomad

Missugune on üks tavaline Teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Minu toodete tellijad on igas vanuses lapsevanemad või siis inimesed, kes soovivad pisikesele põnnile kinkida midagi toredat. Enamasti ostavad naised, aga on ka mehi, kes tellivad minu tooteid. Minu kliendid on alati väga armsad ja toredad.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Oma toodete tellijale tahaksin öelda suure aitäh, et nad toetavad Eestis kujundatud ja valmistatud tooteid.

Minu käest tellitud toodete puhul peaks postreid hoidma suure hoolega, et need kortsu ei läheks ja värvimispostrite puhul ei ole soovitatav kasutada veebaasil värve, kuna siis võib pildi ära rikkuda.

Kui peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Armsad ja erilised Eestis kujundatud ja valmistatud tooted.

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?

Vaata kindlasti ka järgi, milliseid pilte ja postreid pakub Nagu Muinasjutus AZZZA poes. Vahva valiku pakutavast leiad ka siit:

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top