ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Linased rahvariietes nukud

Ehe linane käsitöö – Linen4me

Kui mõte läheb suvele ja käsitööle, siis silme ette tuleb esimesena linane käsitöö. Kanga, mis tundub suvel mõnus õhuline ja naturaalne on põhimaterjaliks valinud Linen4me, kelle tiim koosneb kolmest naisest – Irina ning abilised Tatjana ja Karin. Siin saad lugeda Linen4Me mõtteid oma armastatud käsitöö osas.

Irina otsib uusi ideesid, mõtleb välja uusi mudeleid. Samuti õmbleb ja müüb kõiki tooteid.

Tatjana – õmbleja, kes aitab kõiki tooteid õmmelda.

Karin aitab hallata Facebooki lehekülge ja otsib uusi võimalusi, kuidas toodete müüki edendada.

Küsimustele vastab Irina.

Mis teeb Linen4me tooted eriliseks? Miks kõik neid ostma peaksid?

Mulle meeldib töötada naturaalsete materjalidega, eriti linasega. Mulle meeldib mõelda välja uusi asju. Toodete tegemisel üritan teha nii, et iga klient saaks unikaalse käsitöötoote, mis teda rõõmustaks.

Kuidas leidsid tee sellesse valdkonda?

Varem töötasin väikeses firmas, kus õmmeldi erinevaid kodutekstiili tooteid. Nüüd tegelen sellega ise – saan ise välja mõelda tooteid, mida ma õmblen ja müün. Kõik on tehtud suure armastuse ja hoolega.

Miks just linane on nii hea käsitöö materjal? Mis on selles materjalis erilist?

Linane kleit lapsele
Foto: Irina Volostnikova

Õmbleme linasest asju, sest linane on liialdamata hea ja kasulik materjal meie tervisele. Antiseptilised omadused takistavad seente ja bakterite paljunemist kangas. Hüpoallergeenne materjal ei põhjusta allergiaid.

Linased asjad on justkui peegel, mis peegeldab päikesekiiri ja hoiab eemale kahjulikke UV-kiirguseid. Linane kangas on hingav, mistõttu selles ei hakka kunagi palav. Meie kasutame linast kangast kodutekstiili, kottide, riiete jms õmblemiseks, kuna linane kangas on väga vastupidav. Mistõttu meie õmmeldud asjad rõõmustavad omanikke väga pikka aega.

Linane kangas on mugav õmblemisel ning sellest tulevad välja väga ilusad tooted. Meie elus on praegu väga palju tehismaterjale, mistõttu on tore omada naturaalsest kangast valmistatud tooteid.

“Lina on vanim taimne kiud. Linane on inimese organismile kõige omasem ja sõbralikum materjal: kõik, mis on organismile kasulik, lastakse läbi, kahjulik aga peetakse kinni. Suure imamisvõime ja ebemeid mittejätva struktuuriga linane on nahal mõnusalt jahe ja näeb luksuslik välja.

 Linane on eriti vastupidav ja hästi tugev. Sile pealispind ei tõmba mustust ligi ega aja ka ebemeid. Linane peab hästi vastu valgusele ja ei pleegi peaaegu üldse.
Linase kalduvus kortsuda kuulub aga mugava rõivastuse juurde, nagu ka niidi ebareeglipärane struktuur, mis on iseloomulik just linasele.”

-Pärnumaa Kutsehariduskeskus

Milline toode on Sinu isiklik lemmik?

Mulle väga meeldib õmmelda laste mänguasju, need saavad olla kellegi kaaslased, kuid ka niisama kaunistada kodu. Kahjuks on neid raske müüa täishinnaga.

Samuti meeldib mulle õmmelda tooteid, kus saan kasutada lapitehnikat ja aplikatsioone. Sellised tooted saavad erilise ilme.

Linane kaisujänku
Foto: Irina Volostnikova

Kõik meie tooted on südamega tehtud, mistõttu on need kõik meile väga
erilised. Me ei õmble asju, mis meile ei meeldi ja mida me ei tahaks oma kodus
näha.

Kuidas inimesed Sinu valmistatud toodeteni jõuavad?

Oma toodetega olen väljas erinevatel käsitöölaatadel. Mind võib leida Tallinna lauluväljakul toimuval käsitöölaadal ja ka suvel Tallinna Vanalinna Raekojaplatsil. Samuti nüüd oleme avanud oma Facebooki lehekülje, kus inimesed saavad meie toodetega tutvuda, kui pole võimalik laatadele tulla.

Azzza turundusjuht Maili: „Samuti on mitmed Linen4me asjad aina vaadatumad ka Azzza lehel – põlled, kleidid, kotid. Loodame, et tulevikus saab Azzza rohkem tooteid müüki võtta. ?“

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad?

Suvel ostetakse kõige enam käekotte, seljakotte ja laste kleite. Nii kohalikele kui ka turistidele meeldivad laudlinad, millele on tikitud rukkililled ja kaunistatud pitsiga. Samuti hästi ostetakse ka köögitekstiili.

Kas Sul on ka väärtused, mida tahaksid eraldi välja tuua?

Ma olen kindel, et minu tehtud tooted on kvaliteetsed ja püsivad hästi, kui neid õigesti kasutada ja hoolitseda.

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Linasest materjalist südame ja armastusega tehtud käsitöötooted.

Missugune on üks tavaline linase käsitöö ostja ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Linase käsitöö valik
Foto: Irina Volostnikova
Linase käsitöö valik
Foto: Irina Volostnikova

Minu klientuur on vägagi mitmekülgne. Paljud ostavad tooteid kellelegi kingituseks, kuid paljud ikkagi ostavad enda jaoks.

Ostavad kõik, nii mehed kui ka naised, erinevas vanuses ja rahvusest. Kuna müün erinevatel laatadel, siis palju kliente on välismaalasi.

Väga harva on spontaansed oste, enamasti ikka kliendid valivad kaua, mida nad soovivad osta. Käsitöötooted on ju unikaalsed, isegi väga sarnased tooted võivad üksteisest erineda.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Linase materjaliga tuleb olla väga hoolas ning pesta tuleb seda õige tempteratuuriga, et toode püsiks kaua ilusana.

Linen4Me töid on võimalik osta ka AZZZA e-poest – vaata Linen4Me tooteid


Mis Sinule linase käsitööga seondub? Ehk tead veel mõnda huvitava linase käsitöö meistrit – anna meilegi kommenteerides sellest teada.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top