ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Kertu Kriisa

Kertu Kriisa ja tema erinäoliste käsitöötoodete bränd Ameli

Foto: Sandra Palm

Kui sa pead oluliseks ilusate hetkede talletamist ja uute loomist, siis tasub piiluda Ameli e-poodi. Selle omanäolisi käsitöötooteid täis poe taga on lennuka ametiga noor naine Kertu Kriisa. Kertu armastatud põhitööks on piirkondlik lennujuhtimine, kuid juba lapsepõlvest on teda saatnud ka huvi käsitöö vastu. Nii on ajapikku pikaajalisest huvist välja kasvanud isikupärased Ameli nime kandvad tooted ning nende tarbeks loodud ja hiljuti avatud ka e-pood.

Aga laseme nüüd Kertul oma toodetest ise rääkida.

Kertu, paljud sinu valmistatud tooted sobivad kingitusteks või mälestuste talletamiseks. Miks just selline toodete valik?

See küsimus on täpselt Ameli nö südamesse.

Nende mälestusesemete ja eriti just lastele suunatute taga on tegelikult minu enda elu. Minu enda lapsepõlv. Kuna minu ema suri, kui olin 9-aastane, siis olen elu aeg soovinud, et teaksin rohkem, kui ma tean, et oleks rohkem pilte, kui mul on, et emme oleks jätnud midagi ainult minule…

Kuid ajad olid sellised ja elu oli ka teistmoodi, siis ei pööratud sellistele asjadele väga tähelepanu. Kuna ise tunnen nendest nüüd olles pea 30-aastane puudust, siis sinna ka minu suur fookus suunatud ongi 🙂

Kuidas leidsid tee sellesse valdkonda?

See on olnud minus lapsest saadik… Niikaua kui end mäletan olen koguaeg meisterdanud erinevaid asju. Paberitööga hakkasin rohkem tegelema just siis, kui kolisin Tallinna – ehk aastal 2014 🙂

Mis sind oma töö juures enim inspireerib?

Mind inspireerib kõige-kõige rohkem minu enda armas poeg. Tema on olnud suures osas viimastel aastatel minu motivatsiooni allikas. Kuid väga-väga palju asju tulebki just vajaduspõhiselt.

Võtame kasvõi seinakellad. Oli vaja Pauli tuppa ilusat, isikupärast, toonidelt sobivat ja armast kella, kuid ei leidnud. Tuli ise teha ja valmis mõelda… Ja nii uus toode sündiski!

Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Püüa alati aus, avatud ja positiivne olla ning ära lase paha energiat ligi. Kui on mõtteid ja tahet ning just seda iseendast tulevat motivatsiooni, siis on kõik võimalik ja see kiirgab ka läbi interneti inimesteni.

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud?

Minu viimase aja kõige ägedam asi on kindlasti raamat “Minu Sõbrad”.

Kuna tänapäeva maailmas on nutiasjad kõike üle võtmas, siis on ääretult äge, et kõik, kes seda raamatut enda noorusajast mäletavad, seda ka enda lastele soetada soovivad. Tahetakse, et ka nemad neid emotsioone kogeks, mis see raamat aastate pärast tekitab!

Ameli sõbraraamat

Kes on selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks?

Minu esimene nö õpetaja Virgylia Soosaar on kindlasti üks. Temalt omandasin puhta tehnika. Virgylia mõtted, ideed ja teostused lähevad mulle alati korda, sest need on minust lihtsalt nii erinevad!

Samuti meeldivad mulle väga Mailis Kämbre ja Soulmade tööd.

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad?

Kõige rohkem läbi inimeste soovituste või interneti loomulikult 🙂

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad?

Kõige populaarsemad on kindlasti albumid, beebiraamatud, mälestustelaekad ja pulmadega seotud tooted (kutsed, albumid, kingilaekad, lauaplaanid jne).

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Minu suurim uhkus on beebiraamat “Nii Ma suureks saangi…”. See lihtsalt on kõige ilusam ja armsam mulle.

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Pakutavate toodete nimekiri on nüüdseks nii pikk, et kõige nägemiseks tuleb külastada Ameli lehte 🙂

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Südamega tehtud käsitöö sinu kõige kallimatele.

Missugune on üks tavaline Ameli toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti neid ostetakse?

Täiesti tavalised inimesed… rohkem naised muidugi. Ostetakse kõige rohkem siiski täiesti niisama, suur osa ka lapse sünni puhul või pulmadeks 🙂

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Hoidke enda tellitud asju suure hoole ja armastusega! Koguge neisse enda kõige ilusamad hetked, täitke beebiraamatuid ja albumeid hoolega, nendes peituv emotsioon on aastate pärast hindamatu väärtusega.

Ameli on Kertu mõtete ja soovide käega katsutav tulem ning ta võib oma loodu üle õigustatult uhke olla. Tema käe alt tulevad eripärased ja kaunid käsitööesemed, mis sobivad nii erilistel puhkudel kinkimiseks kui vahvate uute elamuste loomiseks ja talletamiseks.

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! 😉

Kui sulle pakuvad huvi teisedki hingega tehtud asjad, siis loe ka Hea Une Kaisupadjast või vahvatest Miisu Mütsidest.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top