ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

kampsunis-käed-hoiavad-tassi

Käsitöö ja Azzza-s töötamine – Maili kogemus

Käsitöö poeb lihtsalt hinge – nii võiksin lühidalt kokku võtta minu seekordse postituse sisu. Nüüdseks on omajagu aega mööda läinud Azzza algusest ja minu liitumisest tiimiga. Muutunud on Azzza esialgne fookus ja koos sellega on kõik jõudnud palju kogeda ning sellest õppida. Miks Azzzat just käsitöö niivõrd paelub? Jagan oma muljeid.

Kui nüüd päris aus olla, siis käsitöö on ka mulle varem seostunud rohkem kiredavärviliste villaste sokkidega ja kinnastega, mis käed sügelema ajavad. Jah, käsitööd imetlema, olen õppinud alles Azzzaga tegelema hakates. ??

Enne Azzzat ma ostsin käsitööd harva – nägin seda esiteks laatadel või poodides, kus juurdehindlus on suur. Oli küll ilus – eriti meeldisid mulle käsitöökaardid… aga kallis ju? Ilma süvenemata heitsin kõrvale.

Lisaks – käsitöökruusid, metallkunst ja puutöö tundus imeliselt sobivat küll maamajja, aga mitte moodsasse minimalistlikuma mõttelaadiga koju.

Üks hetk kutsus Kaja mind Azzzasse appi ja sealtmaalt alates olen avanud oma silmad ja näen, et on nii palju niivõrd ilusat ja kvaliteetset käsitööd. Võiks öelda, et minu arvamus käsitööst muutus. On palju käsitööd, mille kohta keegi ei arvagi et see klassikalises mõttes käsitöö on – see on ju nii ilus?

Teetass pihkudes
Mõnus soe teetass käte vahel

Auts, mõne käsitöölise kõrvad said haiget. Palun vabandust!? Selline stereotüüp on olemas ja selline arvamus on päriselt ka levinud.

Muidugi – on ka palju inimesi, kes seda ehtsat kõige klassikalisemat käsitööd austavad ning eelistasidki juba enne meie poe tulekut ka just seda.

Nüüd ja edaspidi

Mina isiklikult usun, et meie käsitöölised saavad seda stereotüüpi muuta. Mina isiklikult olen võtnud sellise eesmärgi – näidata, kuivõrd ilus ning samal ajal praktiline ja kordumatu on käsitöö. See on väärt avastamist ja väärtustamist!

Nüüd on mul endal mitmed isiklikud kogemused käsitöömeistritega ja kõik need on positiivsed. Käsitöölised suhtlevad nii vahetult ja armsalt kui midagi tellida. Need tooted, mille olen tellinud – super kvaliteet ja siiani on enamik kõrges hinnas.

Meil endal kodus on Azzza poest olemas ladumislinnak (@kapikass), kinkinud olen riidepuid (need on imeilusad – ja sellel ripubki kõige ilusam punane kleit!), poeg katsetas ka kaarkiike (muidu oleks meil olemas ka, aga ruumi napib meil). @pallike tegi ühe imelise tegeluskuubiku (milline kvaliteet – lausa kahju, et meil poes müügis vaid täring), @ukuli-lt olen tellinud šokolaaditaskud (see stiil ja oskus see kõik kokku panna nii ilusti – wow!).

Päkapikk tõi meile eelmisel aastal ka @thorma bambushambaharjad ( jah, päkapikk hoolis suuhügieenist enne jõulupidu väga ? :P) ja @krutskidesign vildist kuusepuu (iga päev tõi jõuludeni päkapikk ühe ehte sinna külge) . Kuni need väikseks jäid olid mu nooremal pojal ka Miisu Mütside imearmsate dinosaurustega mütsi ja salli komplekt.

Minu unistus oleks saada Designs of Celine meriinovillatekk, mmh, see tundub nii mõnus peale tõmmata teleka ees. Catuka mütsid tunduvad ka imelised ning Reflective Zoo helkurid – lausa vajalikud!

Käsitöö paberkottides
Käsitöö paberkottides

Mitmed uuemad asjad on sellised, mille ma ilmselt varsti tellin ja siis arvustan ka kindlasti! ?

Kindlasti saab suureks hitiks ka topperid – kuna olen ise ka torte teinud ja neid minult igal sünnipäeval oodatakse, siis topperid on ideaalne moodus pisut aega kokku hoides oma meisterdus veelgi grandioossemaks saada.

Miks siis üldse just käsitöö?

Minu isa ütles alati, et isadepäevaks või sünnipäevaks meeldivad talle minu isetehtud kaardid rohkem kui mistahes poest ostetu – midagi kallist pole vaja. Või kui tahtsin midagi kellelegi kinkida (et ikka eriliselt meeles pidada) – et teeksin ise.

Nii tore, kui see mõte ka pole siis ma arvan, et teeksin käsitööliste reputatsioonile karuteene. Midagi kindlasti tuleks välja, aga mitte nii ilusat ja kvaliteetset kui professionaalidel.

Samas seda hoolt ja armastust, millega nad oma tööd teevad õhkab kaugele. Kuigi ka minu tehtud asjast seda kindlasti õhkuks, poleks minu tehtuna see kaugeltki nii ilus. Usun, et minu tehtud asja üle ollakse rõõmus ikka – aga tarbeväärtust pikemaks ajaks vaevalt, et jätkub. Hoolime aga ka ju loodusest – et osta asi üks kord, aga kasutada kaua.

Niisiis – minu meelest käsitöötooted meie poes tabavad mitu kärbest ühe hoobiga

  • need on kvaliteetsed ja hästi tehtud
  • neist õhkub seda erilist hoolt ja armastust
  • need ei ole lihtsalt üks masstoode poeletilt
  • naabril või võõral inimesel tänaval ei ole samasugust
  • hoiad loodust – need asjad kestavad
  • toetad Eesti väikeettevõtlust
Meister tööd tegemas
Meister tööd tegemas

Kust saab käsitööd?

Aga kust saada? Küsida tänaval? Käia mööda laatasid? Küsida, äkki põhikooli käsitööõpetaja teeks midagi? Minna megasuure juurdehindlusega vanalinna turistilõksudesse? ? Loota, et Facebookis satud just õige asja otsa?

Pole vaja. Meie oleme võtnud eesmärgiks leida need asjad kokku ühte kohta ning teha nende ostmine nii mugavaks kui tänapäeval ühe käsitööeseme ostmine saab olla. Azzzas on olemas paljudelt meistritelt koos juba üle 200 toote ning järjest tuleb juurde.

Hetkel käibki tihe töö paljude uute meistritega – tundub, et oleme silma jäänud. Mul on rõõm, et saan ka ise varsti oma tuttavatele julgusega just meie poest osta asja, mida tal ka vaja läheb ning kindlasti kasutama hakkab! 😉

Meistrite töödest ja tegemistest saad lähemalt lugeda artiklist “Imeline käsitöö – meie käsitöömeistrid lubavad piiluda oma töötuppa”.

Teetassiga arvuti taga
Teetassiga arvuti taga

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina ja kui Sulle artikkel meeldis, näita seda – kliki südamel! 😉

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top