ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Beebi tegelustekil

Karloova – lapse arengut toetavad mänguasjad

Foto: Karloova

Katri Voika on juhtinud aastaid erinevaid brände toiduainetööstuses, kuid umbes kolm aastat tagasi jõudis aeg kätte luua oma bränd Karloova – vahvad ja arendavad mänguasjad kõige pisematele pereliikmetele. Miks, mida ja kuidas – sellest kõigest võidki nüüd täpsemalt lugeda.

Miks otsustasid valmistada just arendavaid mänguasju?

Jõudsin laste mänguasjade tegemise juurde tänu oma lastele. Mul on 2 poega, vanuses 3 ja 6 aastat ning tänu neile nägingi vajadust selliste mänguasjade järele. Mulle tundus, et infot erinevate arendavate mänguasjade kohta on väga palju ja valikut keeruline teha. Tahtsin ise valmistada ja pakkuda mänguasju, mille puhul võib kindel olla, et need toetavad lapse arengut, et need on lapsele sobilikud mängimiseks ning et saaksin neid võimalikult multifunktsionaalselt kasutada.

Katri Voitka oma poegadega
Foto: Karloova

Mis sulle enim Karloova toodete puhul korda läheb? Miks nad on erilised? 

Oleme oma tooted valmistanud koostöös füsioterapeut Maarja Sädega, kes andis selle teadmistepagasi, et mänguasjad toetaksid lapse arengut. Samuti oleme koostöös Maarjaga loonud erinevaid artikleid ning videosid, kust värsked emad saavad nõuandeid lapse arenguetappide toetamise kohta – kuidas nendega mängida ja millele tähelepanu pöörata. 

Samuti oli oluline, et tooted oleksid valmistatud ökoloogilisest puuvillast. Seda põhjusega, et see on lastele kõige ohutum ning on ka valmistatud kõige kõrgemaid kvaliteedistandardeid jälgides. Seetõttu ostame oma kangad Eestist ning need kannavad GOTS-sertifikaati. 

Samuti on meile Karloovas oluline tekstiili taaskasutus, et tekiks võimalikult vähe jääke meie enda tootmises ja samuti soovime ära kasutada teiste tekstiilijääke. Nii leidsime tee näiteks Sangarini, kellega hetkel meil on väga hea koostöö ja kelle käest me ostame tekstiilijääke, mida nemad enam ei kasuta. 

Väga oluline mänguasju valmistades on ka toodete ohutus. Seega sai juba alguses selgeks, et kui teeme mänguasju, siis need peavad olema valmistatud vastavalt EL direktiividele. Me ei soovinud teha asju poolikult ja kindlasti on meile oluline, et asjad, mis jõuavad väikelasteni, neile ka turvalised oleks. Kõik meie tooted kannavad CE-vastavusmärgist ja on läbinud Terviseameti karmid katsed. 

Mulle tundus laste mänguasju valmistades oluline ka see, et need on valmistatud käsitööna Eestis, meie oma inimeste poolt ja tegemist on Eesti disainiga

Need on meie peamised väärtused ja punktid, millest väga kinni hoiame – nii uusi tooteid luues, kui ka olemasolevatest toodetest rääkides.

Kuidas toimub Karloova toodete arendamine?

Mulle on põnevaks väljakutseks arendada Karloovale uusi tooteid ning teeme seda koostöös oma ala ekspertidega. Nii on tekstiilist mänguasjad sündinud koostöös füsioterapeut Maarja Sädega ning kõige uuem tootesari – puidust käsitöö mänguasjad– koostöös Eesti Montessori Ühinguga.

Meile on väga oluline saada ka vahetut tagasisidet oma klientidelt. Viimane annab meile sisendi edasisteks arendusteks – mida saab veel paremini teha ja milliseid tooteid kliendid ootavad.

Tegeleme praegugi aktiivselt tootearendusega ja aasta lõpus saame väikseid ilmakodanikke rõõmustada uute toodetega. Tootearendus võtab omajagu aega, kuna peame tooteid enne testima – nii beebide peal (kas need lastele ka päriselt meeldivad) kui ka Terviseametis (toodete ohutus).

Beebi tegelusraamatuga
Foto: Karloova

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis sind oma töö juures enim inspireerib? 

Mind innustab kõige rohkem see, kui näen ja saame tagasisidet, et kliendid on meie toodetega rahul. See on kõige suurem tunnustus ja annab väga palju jõudu edasi toimetada.

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Kuna ma olen tootmise ja müügiga ka varem oma karjääris kokku puutunud, siis ilmselt selliseid üllatusi pole sealt tulnud. Küll on mind üllatanud väga positiivselt see, kui hästi meie tooted on vastu võetud. Seda ei tea ju kunagi, kui tekib idee ja mõte midagi luua, et kuidas see vastu võetakse. Ja alati on see risk, et mis siis kui kellelegi teisele need tooted ei meeldigi. Seda tasuvam on teadmine, et oled loonud midagi sellist, mis meeldib mitte ainult sulle, vaid toob rõõmu ka nii paljudele teistele.

Alustavatele ettevõtjatele ma soovitan kindlasti erinevaid koolitusi, kus õpetatakse või antakse juhiseid äriplaani kokkupanekuks. Kui on soov luua midagi suuremat, siis kindlasti kõik algab ühest heast plaanist.

Ja ma arvan, et kõige olulisem on, et asjadel oleks rääkida oma lugu. See lugu peab väga kõnetama sind ennast ja sellesse peab väga palju uskuma. Mina usun, et loost algab kõik ja kui sa ise tead, mida ja miks teed, siis on seda oluliselt lihtsam ka teisteni viia.

Erinevad Karloova tooted. Näiteks tähed, pall, tegelusraamatud, puud.
Foto: Karloova

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud?

Ma olen kõigi meie toodete üle väga uhke ja õnnelik. Seda põhjusel, et meie teine poeg on nendega üles kasvanud ja olnud esimene testija kõikidele asjadele. Meil võttis tootearendus mõttest kuni esimese müügini umbes aasta. See oli täpselt see aeg, kui saime kõik detailid läbi mõelda ja tuua turule just need tooted, mis meid kõige rohkem kõnetasid.

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks? 

Mulle väga meeldib, kuidas Eestis on tekkinud nii palju vahvaid lasteriiete brände, keda on kohalik tarbija soojalt vastu võtnud. Meie pere isiklikult lemmikuks on kindlasti Breden. Kui veel esimene poeg oli väiksem, siis nad tegutsesid küll teise kaubamärgi all, aga väga innustav on olnud näha nende arengut läbi aastate.

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad? 

Meie müüme oma tooteid läbi enda e-poe, samuti läbi erinevate edasimüüjate nii Tartus kui Tallinnas. Täpsemat infot saab selle kohta meie kodulehelt.

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad? 

Meie toodetest on kõige populaarsemad tegelustekid. Neid me oleme läbi kahe tegevusaasta kõige rohkem müünud. 

Beebi kõhuli tegelustekil tegutsemas
Foto: Karloova

Samuti on väga populaarsed meie mänguasjad, mida saab haaramise harjutamiseks kasutada – Võlukepid ja Lipud.

Kui sa peaksid lühidalt oma tooteid müüma, siis mis sõnadega seda teeksid?

Meie missiooniks on olla toeks emadele väikelaste arendamisel. Tahame olla see usaldusväärne partner, kelle kvaliteedis saab kindel olla. Pakume selleks erinevas vanuses lastele mänguasju, millel igaühel on rääkida oma lugu.

Missugune on üks tavaline Karloova toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti teie tooteid ostetakse? 

Meie kliendid on väga erineva profiiliga. Oleme müünud tooteid pea igasse Eesti nurka ja samuti väljaspoole Eestit. 

Küll saab meie ostjaid jagada kahte gruppi läbi selle, kas tooteid ostetakse enda lapsele või kingituseks katsikule minnes. Kuna meie tooted on personaliseeritavad – peaaegu igale tootele saab lisada ka beebi nime – siis see teeb neist väga armsad katsikukingitused.

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Mind ennast väga puudutas eelmine aasta ja EV100 kollektsiooni loomine. See oli nii tähtis ja oluline sündmus ning tegi südame väga soojaks, kui saime ka oma ettevõttega sellest osa olla.

Beebid ja Eesti lipud
Foto: Karloova

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?

Kui tunned, et lastele kinkide valik on alati paras peavalu, siis AZZZA e-pood pakub kindlasti vahvaid ideid, mida kaaluda. Kui soovid inspiratsooni juurde, siis loe meie artiklit Alati keeruline küsimus – mida kinkida lapsele?”.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top