Foto autor: Leaanyka Leisson
Carmen Ennulo ja Siret Jakobson on kaks vahvat ema, kellel on kahepeale 6 imelist last: Carmenil on kolm poega ja Siretil kolm tütart. Tööd teevad nad oma väikeste laste kõrvalt ja sageli ka koos nendega. Tublide naiste ühiseks loominguks on OÜ Kapi Kass, mis valmistab vineerist arendavaid mänguasju ja lastetoamööblit.
Kapi Kassi tooted on mõnusalt omanäolised ja kutsuvad kasutama. Kuidas just nendeni jõudsite?
Kapi Kassi kaubamärgi all valmivad mänguvahendid ning mööbel, mida soovime oma lastele. Nemad on meie inspiratsioon!
Tooted valmivad vastupidavast kasevineerist ning töötlemisel kasutame vaid lapsesõbralikke värve ja vahasid. Armastame vineeri mustrit ja selle soojust käe all. Vineer on tugev materjal ja seda on võimalik mitmeti kasutada ning töödelda.
Arendame jooksvalt välja ka uusi tooteid, mis oleks fantaasiarikkad ja pisut erilised – omamoodi ja meie moodi.

Kuidas leidsite tee sellesse valdkonda ja kust tuli tõuge oma ettevõte luua?
Ilmselt pole Eestis enam uudis, et paljud lapsehoolduspuhkusele jäävad emad otsivad võimalust end teostada väikeste laste kõrvalt. Kuulume sarnaste näidete hulka, kelle mõtted liikusid kodus olles ettevõtluse suunas ja käed sügelesid tegude järele.
Sisekujundus, lastetoa mööbel ja mänguvahendid olid märksõnad, mis kerkisid esile, kui kodus oma lastele mõnusat ja arendavat keskkonda luua soovisime.
Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis teid oma töö juures enim inspireerib?
Meid inspireerivad meie lapsed ja koos töötamine. Oma töös saame igal hetkel toetuda teineteisele – jagada mõtteid, ideid, plaane ja rasketel hetkedel isegi muresid. Palju tuge saame muidugi ka oma meestelt.

Motivatsiooni ja inspiratsiooni leiame koolitustelt, kus me võimalikult sageli osaleme.
Kes on selles tegevusvaldkonnas teile olnud suurimaks eeskujuks?
Meie eeskujuks on MTÜ Ettevõtlikud Naised Raplamaal, mille liikmed ise samuti oleme. Iga naine seal tegeleb millegi südamelähedasega ja iga naine on ekspert omal alal!
Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on teie seni suurim õppetund seoses oma toodete valmistamise ja müümisega?
Tooteareng kestab pidevalt ja tehniliste küsimuste lahendamine on igapäevane.
Pole olemas ideaalseid tingimusi ettevõtlusega alustamiseks ega kestvat õnne valemit ettevõtte pidamiseks. Tuleb olla paindlik, tuua ohvreid, küsida nõu, ka põruda, õppida ja uuesti proovida!
Tuleb suhelda oma klientidega ja vastu võtta väärtuslik tagasiside. Ainult nii saame edasi areneda ja paremaks muutuda.
Missugune on üks tavaline teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti teie tooteid ostetakse?
Meie jaoks on iga tellija eriline. Kõige sagedamini ostavad meilt tooteid teadlikud emad, kes soovivad samuti oma lastele parimat. Nad on teinud eelnevalt uurimistöö, küsivad meilt lisaküsimusi ja ostavad toote kaalutletud otsuse põhjal. Meie klientide seas on ka tublisid vanaemasid, kes lastelastele arendavaid mänguvahendeid kingivad.
Lisaks on ka palju eritellimusi, kus kliendil on soov/mõte/idee, meie aitame lahenduse välja mõelda ja seejärel teostame selle. Ka ettevõtted saavad meie käest erilahendusega ärikingitusi tellida.

Kuidas inimesed teie valmistatud toodeteni jõuavad?
Hetkel oleme suuremalt jaolt leitavad Facebookis, kust leiab viite ka meie kodulehele ja e-poodi. Paralleelselt hoiame töös ka Instagrami kontot.
Tuleb tunnistada, et Facebooki kaudu on meieni jõudnud üllatavalt palju inimesi, sest seal toimetab suurem osa meie sihtrühmast. Sotsiaalmeedia kaudu on meiega ühendust võtnud ka mitmed e-poed, ajakirjad ja telesaated.
Missugune on kõige ägedam ese, mille olete valmistanud? Mis on isiklik lemmik või millise toote tehnika üle olete kõige uhkem?
Meie lemmik on hetkel kaarkiik „KUU“. Sellel on heale tootele omaselt palju toredaid nimesid: kaarkiik, tasakaalukiik, põrandakiik, kuukiik.
Kiik on omanäoline ja selle idee tuli meie juurde kaua, kuid valmimine õnnestus küllaltki sujuvalt. Iga disainkiik on südamega tehtud meistriteos, mis on leidnud klientide lahke vastuvõtu.

Kas te pakute lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?
Meil on päris suur valik tooteid, näiteks:
- Lastevoodi, mis käib kokku ühegi kruvita ja on ainulaadse disainiga.
- Majakujuline lastelaud ja -tool, mis on ühel hetkel lauaks ja tooliks, järgmisel juba nukumajaks.
- Ladumislinnak ehk mängulinnak – 16 detailiga mängukomplekt, millest saab lõputult palju erinevaid majade kujutisi kombineerida.
- Nukuhäll – pisikeste printsesside unistuste mänguvahend lemmiknuku jaoks.
- Õuekiik „Lennuk“ – minilennuki välimusega kiik, millel õõtsudes tulevad lastele alati lennukad mõtted.
Veel valmistame kuumaaluseid, nimelisi riidepuid, vineerist nimetähti ja võtame vastu ka eritellimusi.
Kui tõenäoline on, et sarnaseid tooteid mujalt leiab?
Konkurents on tajutav ja kopeerijaid leidub alati, kuid sellega tuleb ettevõtjana arvestada. Ise püüame oma tootearendustes alati püsida originaalsed ja omanäolised.

Milliseid soovitusi tahaksite jagada oma toodete tellijatele?
Alati leidub keegi, kes teeb odavamalt, kuid kas ka sama hästi?! Mõnikord on kasulikum investeerida ja soetada vastupidav ning kvaliteetne toode, mis kestab kaua, mida saab pärandada või hiljem ka järelturul edasi müüa.
Kui te peaksite ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?
Südamega tehtud, laste heaks – ühelt emalt teisele.
Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?
Esimene Kapi Kassi toode – ladumislinnak – on ka meie poodi jõudnud. Uuri lähemalt, millega on tegu 🙂
Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!