ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

laps-kaisukaga-kaasaegne-käsitöö

Kaisupadi, mis toob lapsele hea une

Foto: Siim Seglinš

Alustame uue artiklite sarjaga “AZZZA! Kui äge toode!”.  Meie esimene lugu selles sarjas räägib ühest eriti vahvast ideest – Hea Une Kaisupadjast. See on midagi sellist, mis ei jäta külmaks vist küll ühtegi väikest ilmakodanikku – on silmale rahulik vaadata, käele mõnus katsuda ja lõhnab imeliselt…

Alustame algusest. Kes on Hea Une Kaisupadja taga ja kus Teie meeskond toimetab?

Natuke üle aasta tagasi tegin otsuse tulla töölt ära. See polnud kerge. Koduseks otsustasin jääda mitmel põhjusel. Peamiselt sellepärast, et olla rohkem olemas oma laste jaoks ja et leida ka tööalaselt uusi suundi või väljundeid. Koju jäädes alustasin Irje Karjuse Herbaatika koolis taimetarkuse õpingutega, see aeg on minu jaoks olnud väga huvitav ja uusi maailmu avav. Kuna koolis olen omandanud tootearenduse ja tootmisjuhtimise erialad, siis selline toote elutsükliga tegelemine on minu teema, kuid õmbluse osas vajan professionaali abi ja mul on imearmas õmbleja Saaremaal. Kuna olen alles nii väike tegija, siis tootmine (Loe: heade soovide ja mõtetega patjade täitmine ja pakkimine) toimub kodus, Nõmme mändide all :). Nii palju kui jaksan, kasvatan ja korjan taimed ise ning ülejäänu ostan.

Teil on imetore toode – kaisupadi. Millega täpsemalt tegu on ja kellele Teie padjad eelkõige mõeldud on?

Hea Une Kaisupadjad on padjad, mis on täidetud meie kodumaa und rahustavate taimedega ning mõeldud lastele kaissu võtmiseks.

Igas padjas on neli taime (meliss, piparmünt, pärnaõied, kummel) ja mahetatrakestad. Igal taimel on füüsiline ja energeetiline toime ning need taimed on valitud selle järgi, et oleksid leebed, rahustavad ja lapse und toetavad.

Kaisupadja sees olevad taimed
Foto: Siim Seglinš

Kuidas tekkis idee hakata tootma just kaisupatju? Kas algusest peale oli mõte samasugune või on toimunud ka arenguid?

Taimede maailm on mind inspireerinud looma midagi uut, et tuua just meie kodumaiste taimede väge inimestele lähemale. Mul oli mitmeid ideid, kuid mulle tundub, et lapsed on kõige enam mõjutatud sellest tänapäeva kiirest nutimaailmast ning paraku ka üha kaugenevad loodusest. Nii tundsingi, et lapsed peavad olema esimesed :).

Minu kaisupadja idee sai alguse sellest, et kui ühel pool on see last endasse haarav ülestimuleeritud nutimaailm, siis teiselt poolt peab tulema mingi tugev jõud seda tasakaalustama – ehk loodusjõud. Looduse lõhn, mille laps päeva lõpus voodis kaissu võtab, ongi selline rahusse ja tasakaalu tagasi toov, sest looduse lõhn on meie jaoks kõige loomulikum.

Lisaks, kui hakkasin lugema uuringuid laste une kohta, siis need tulemused teevad kurvaks – näiteks miks peaks olema alla kümne aasta vanuste laste seas nii suur unehäirete esinemissagedus, kas unehäired pole mitte ületöötanud ja stressis täiskasvanute teema?

Hea Une Kaisupadi ei ole imeravim ega unerohi, see on kõige loomulikum toetus selles ülestimuleeritud maailmas, et päeva lõpus tuua meid iseenda keskmesse.

Hea Une Kaisupadi – see kõlab imehästi. Kuidas oma tootele nime leidsite?

Kuna kasutan padjas und rahustavaid taimesid, siis see nimi tuligi sellest, et oleks lihtne ja loogiline. Padi, mis toob hea une.

Ei saa üle ka Teie patjade kujundusest, mis on väga armas. Kuidas just sellise kujunduseni jõudsite?

Mul on armas õmbleja ja koos temaga katsetasime erinevaid variante. Aga sellised mahedad Skandinaavia stiilis kangad on mulle hingelähedased ning minu meelest lastele väga sobivad, et tasakaalustada ka visuaalset poolt. Neid värviküllaseid ja kirevaid lastele suunatud tooteid on liigagi palju.

Hea Une Kaisupadi öökull
Foto: Siim Seglinš

Kui te peaksite ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see lause oleks?

Kodumaa väekate taimedega täidetud padi – looduse lõhn!

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis motiveerib Teid selle valdkonnaga tegelema? Kust tuli tõuge oma ettevõte luua?

Tõuge tuli sellest, et olla oma aja peremees. Hetkel olen alles väike, hobi-ettevõtja nagu öeldakse, ja seetõttu on töö ning puhkeaeg mulle sobivalt paigas.

Aga inspiratsioon annab jõudu ja tahtmist kasvada, sest uusi ideid edasiarenemiseks on küll.

Oma asja tegemisel segunevad töö ja puhkeaja piirid, eriti kui teed seda, mida sa nagunii teed, elu muutub terviklikuks – see motiveeribki.

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on Teie seni suurim õppetund seoses oma ettevõttega ja/või oma toote arendamisega?

Oli üks juhus kohe alguses, kus sain aru, et on nii palju erinevaid inimesi ja arvamusi.

Rahulolevad kliendid on iga ettevõtja rõõmuks ja motiveerijaks. Milline on olnud Teie seni meeldejäävaim kliendi tagasiside?

Hea Une Kaisupadi on rohkem kui kaisupadi, ta on ka mänguasi ja kaaslane lapsele terveks päevaks. Samas on ta rohkem kui mänguasi, ta on elus ja tema toime on aroomiteraapiline. Lapsed tunnevad selle päris asja imehästi ära! Ja valdav tagasiside ongi see, et laps heas mõttes kiindub sellesse koheselt.

Minu jaoks oli seda ka otseselt näha, kui olin oma toodetega Rõõmsate Laste Festivalil Pärnus. Pea pooled ostjatest olid lapsed ise! Kui seda patja katsuda ja nuusutada, siis miski kutsub – loodus kutsub! 🙂

On ka tagasisidet otseselt une osas, et laps, kes enne ärkas iga öö ja tuli vanematele kaissu, koos Hea Une Kaisupadjaga enam ringi ei rända.

Pakitud Hea Une Kaisupadi
Foto: Siim Seglinš

Arvestades selle toote niivõrd head ideed ja teostust, siis… Kas teie tuttavatel on juba kõigil need padjad? ? Ehk kuidas on teil seni läinud?

Minu padi on juba peaaegu kõigil mu sõbrannade lastel. Hea sõna on parim turundus, sest kaisupadi on suurepärane kingitus ning selle küsimusega pöördutakse mu poole küll nüüd tihemini kui kunagi varem :). Seni olen toota ja müüa jõudnud veidi alla kolmesaja padja :).

Rääkige veidi ka enda kasutajakogemusest? Kuidas kaisupadjal teie enda peres läheb?

Minu lapsed olid esimesed, kes need padjad endale kaissu said ja nende tunnustus oli mulle olulisim, nemad julgustasid mind seda ideed ellu viima.

Minu enda kasutuskogemus või tähelepanekud kaisupadja koha pealt on seotud ikkagi selle looduse lõhnaga. Võib-olla suvel ei ole see nii aktuaalne, sest oleme palju õues, kuid varakevadel, kui esimesed padjad neile kaissu andsin, siis see tundmus oli väga eriline – palju on tubast olemist ja suvi tundub veel kaugel, see loomulik ja helge lõhn tõesti toob rahuliku olemise.

Minu lastel on kaisupadi päeva ajal teki all ja õhtul, kui neid magama panen, siis on ka linadel nii mõnus ning värske lõhn!

Mul on 8 aastane tütar ja 10 aastane poeg, nii et kaisupadi ei ole vaid kõige pisematele.

Kui meie lugejatel tekkis huvi Hea Une Kaisupatjade vastu, siis kuidas Teie tooted üles leiab?

Meil on oma kodulehekülg ja e-pood ning lisaks on meil ka 16 edasimüügikohta üle Eesti.

Jooksvalt saab meie tegemisi jälgida Facebookis ja Instagramis.

ARTIKLI AUTORI KOMMENTAAR PADJALE:

Meie perre jõudsid kaisupadjad tänu laste tädile, kes noorema poja katsikuteks mõlemale vennale HUKid (loe: Hea Une Kaisupadjad) kinkis. Vanema venna (varsti 5-aastane) kaisus on iga päev tema kass Kassu ning püüri oleme mõned korrad juba pestagi jõudnud. Ta ise ütleb, et see on väga armas (ja palju ülistavaid omadussõnu sinna juurde). Nooremal vennal (varsti pooleaastane) on öökull Öku, kes toob meiegi magamistuppa mõnusat lõhna, mida ka meie saame nautida. Aeg-ajalt, kui pole parajasti uneaeg, jutustab ta Ökule pikad jutud maha. Uneajal valvab aga Öku vaikselt tema und, vahel ka kaisus. ? ?

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! 😉

NB! Valmistume kirjutama ka teistest vahvatest toodetest ja tegijatest, nii et kindlasti tasub pilk peale visata meie blogi rubriikidele “AZZZA! Kui äge toode!” ja “AZZZA! Kui äge tegija!“.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top