ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

graafiline-joonistus-sinu-fotost-kaisukarudega-nimeline

Graafiline joonistus – vahva viis mälestuste talletamiseks

Seekord soovime tutvustada vahvat noort naist Karmen Kaset, kelle käe alt tulevad detailiderohked digitaalsed joonistused. 

Karmen on värske kahe lapse ema, hariduselt maastikuarhitekt-urbanist, hingelt aga loominguline inimene, kes juba teismelisena tundis huvi pliiatsiga joonistamise vastu. See on hobi, mis on vastavalt võimalustele ja ajale jäänud temaga kaasas käima siiani. Graafiline disain ja digitaalsete joonistuste tegemine on vana hobi viimatine edasiarendus. 

Miks valmistad just graafilisi digitaalseid joonistusi? 

Väga lihtne – mulle meeldib! Joonistamine on minu hobi, minu kirg ja minu püüd ennast arendada. Vahet pole, kas tegemist on paberile joonistamisega või eneseväljendusega tehnoloogia eripärasid kasutades. 

Mille poolest on sinu joonistused erilised?

Minu digitaalsete joonistuste eripära on selles, et need on unikaalsed ning väga personaalsed, sest need on joonistatud inimeste enda isiklikest fotodest. Joonistamisel kasutan joontehnikat, mitte varjutamist. Seetõttu on tulemuseks graafiline digitaalne joonistus, mis sobib ideaalselt  lapse sünniandmetega katsikukingiks, seinapildiks, isiklikuks mälestuseks jne. 

Mis kõige toredam – kuna joonistused on digitaalsed, siis on võimalik neid ise välja printida. Printimiskeskused pakuvad väga palju toredaid erinevaid lahendusi ning sobiva lahenduse saab ise valida. Ise välja printides jääb ära postiautomaatidesse saatmine ning klient saab pildi valmides selle kohe kätte.

Graafiline joonistus beebist raamis
Graafiline joonistus beebist – Foto graafikaks

Graafiliste joonistuste eripäraks on veel see, et kõik joonistused on ühes stiilis. Kui pilte hiljem juurde tellida, siis võib kindel olla, et need mõjuvad ühtse tervikuna. 

Mis sind oma töö juures enim inspireerib? 

Mind inspireerib see, kui saan positiivset tagasisidet – kui ka teistele meeldivad minu tehtud joonistused ja nende stiil. Digitaalsete graafiliste joonistuste tegemine on osa enese arendamisest. Olen siiralt ja südamest õnnelik, kui suudan ka teisi seeläbi õnnelikuks teha. 

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega? 

Selle töö puhul on kõige olulisem joonistuse aluseks oleva foto kvaliteet. Halva kvaliteediga fotost ei ole võimalik luua kõrge kvaliteediga digitaalset joonistust. 

Graafiline disain – kuidas leidsid tee sellesse valdkonda? 

Joonistamine on mulle terve elu meeldinud. Graafilised digitaalsed joonistused on aga hiljutine avastus. Kätt harjutasin tehes joonistusi oma esimesest lapsest. 

Siis hakkasid peas kerima erinevad ideed ja mõtted, et ehk meeldivad minu tehtud joonistused ka teistele –  võib-olla tahavad ka teised jäädvustada oma beebi sündi sünniandmetega joonistusega. 

Lisaks hakati huvi tundma, kas joonistan ka suuremaid lapsi, loomi, täiskasvanuid jne. Nii see idee sündis ja arenes.

Graafiline joonistust beebist kinnastega
Foto graafikaks – isikupärastatav graafiline joonistus beebist

Missugune on kõige ägedam pilt, mille oled valmistanud? 

Minu lemmikud joonistused on enda lapsest tehtud. On ka teisi ägeidaid joonistusi, mida teinud olen – just joonistuse detailsust silmas pidades. Kui taoline detailirohke pilt valmis saab, siis on hea tunne, et jess – tehtud sai!

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks? 

Kui aus olla, siis suurimat eeskuju fotodest graafiliste joonistuste tegemisel pole olnud. Küll aga on silma jäänud näiteks instagramis seinapilte tegevad erinevad kunstnikud. 

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad? 

Minu digitaalseid graafilisi joonistusi saab leida facebookist “Foto graafikaks” lehelt ja instagramikontolt “Foto_graafikaks”. 

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Endale kõige armsamad on beebidest tehtud joonistused. 

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid? 

Võimalik on tellida ka joonistusi, kus inimesi peal ei ole. Näiteks erinevate loomade, taimede, lindudega jne. 

Küsida võib alati ja kuna mul on soov ennast arendada, siis olen erinevatele ettepanekutele avatud. 

Kui sul tekkis mõni mõte, võta kindlasti ühendust!

beebi toa seinadekoratsioon
Siin on Karmen graafilise joonistuse teinud metskitsedest beebi tuppa

Missugune on üks tavaline Teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Minu joonistuste tellijad on üldiselt rõõmsameelsed inimesed, kes soovivad kas jäädvustada oma lapse sündi, mingit sündmust nende elus või tellivad pildi katsikukingituseks. 

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Foto kvaliteet peab olema hea. Kui pildil on näiteks inimese nägu väga hägune, kaugel ning piksliline, siis ei saa teha graafilist joonistust.

Kas Sul on ka väärtuseid, mida tahaksid eraldi välja tuua? 

Ma ei tegele ise printimistöödega ja seetõttu saadan ka joonistused kliendile e-postiga. Klient saab ise joonistuse välja printida. Nii jääb ära üleliigne pakendamine, postitamine ja kulleritega saatmine. See on minu panus looduse säästmiseks. 

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Joonistan digitaalseid graafilisi joonistusi sinu valitud fotole – sellest võib saada tore ja südamlik mälestus-meene beebi sünniandmetega või niisama tore graafiline joonistus kujundamaks koduseina.

Karmeni töid on võimalik osta ka AZZZA e-poest – vaata fotost graafikaks


Kas Sina olid sellisest asjast nagu graafiline disain varem kuulnud? Ehk tead veel mõnda ägedat graafilise disaini meistrit – anna meilegi kommenteerides sellest teada.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top