ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

dryopteris-tegija-oma-tootega

AZZZA tegijad – Otse loodusest inspiratsiooni saanud ehted – Dryopteris

 Kõige loomulikum ja ehtsam ilu on pärit otse loodusest. Matemaatiline korrapärasus ja väikesed vead perfektsuses teevad need majesteetlikud taimed ilusaks ja graatsiliseks. Meie meister Dryopteris on pannud sõnajala võlu oma toodetesse ning nüüd saad kasvõi iga päev ehtida ennast looduse iluga. Selles artiklis tuleb juttu temast endast ja loodusest inspiratsiooni saanud ehetest.

Kes on Dryopterise taga?

Keerulise nime Dryopteris (sõnajalg) taga on tegelikult lihtne Anu Tartust, kes armastab ühtviisi nii matkamist kui nahadisaini. Kõige paremini iseloomustabki mind just Dryopteris ehtesari, sest ka see on sümbioos loodusest ja loomest. Lõin selle brändi, et muuta nahajäägid eheteks ja anda nii oma väike panus maailma prügiuputusest päästmiseks. 

Miks valmistad just selliseid – sõnajalgadest inspiratsiooni saanud nahast tooteid?  

Nahast aksessuaarid on põnev maailm, kuhu mahuvad reisikohvrid, käekotid, kindad, kingad ja muidugi ka ehted. Mõtteid, mida uut luua, tuleb pidevalt peale, kuid lasen ainult valitud ideedel teoks saada. Kuna armastan loodust ja keskkonna hoidmine on mulle tähtis, kasutan hetkel oma loovtöödeks ainult nahajääke.

Dryopteris ehtete kuju mitte ainult ei näita kui ilus on loodus vaid kannab endas ka selle kavalust. Võte, kuidas nahajääke viimseni ära kasutada, tuleb nimelt sõnajalgade enda ehitusest. Just matemaatiline korrapärasus (näiteks Barnsley sõnajala fraktaal) on see, mis muudab nii paljud asjad meie jaoks ilusaks nagu teokarbid, puuvõrad või sõnajalad. Värv, suurus ja tekstuur mängib rolli aga juba täiesti teisel tasemel ja seepärast innustan kliente alati tellima ehteid enda soovide järgi.

Kuidas leidsid tee sellesse valdkonda? Milline on toodete ajalugu? 

Õppisin nahkaksessuaaride disaini Pallases ja mõne aja tegelesin hoopis raamatute köitmisega, mis on mulle südamelähedane siiani. Kitsastes oludes vajasin aga lõuendit, mis oleks pisem. Meelde tulid 2. kursusel valminud ehted ja nende eeskujul hakkasin uusi kavandeid tegema. Ootamatult hästi võtsid kliendid vastu idee, et iga ehe võibki olla erinev ja ainulaadne, ning ma sain sellest ainult hoogu juurde.

Mis sind oma töö juures enim inspireerib? Milline on see põhjus mille pärast seda tööd teed?

Mind inspireerivad enim minu kliendid. Just need, kellel endal on mõni äge idee. Vahel on tore ka võimatuid asju teha. Näiteks valmisid tellimustööna kõrvarõngad, mis pidid olema võimalikult väikesed ning samaaegselt valged ja värvilised. Ma teen neid ehteid esmalt ikka enda jaoks, et unistada, katsetada, käed värviseks teha ja tulemust nautida.

See, kui keegi neid ostab või veel parem kannab on puhas boonus. Iga kord kui ma näen kedagi minu ehteid kandmas jätab mul süda löögi vahele. Nii eriline tunne on, näha, et minu looming meeldib kellelegi.

Eritellimusel valminud töö
Eritellimusel valminud töö
Pilt A. Kookla

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Kindlasti on ka teised meistrid märganud, et kui lõpuks sinu geniaalne toode on valmis, siis tegelikult ei oota (ukse taga) seda rahvamassid, kes kohe su lao tühjaks ostaks.

Pidin kiirelt õppima, et pidevalt oma toodetest rääkimine, nende näitamine ja info jagamine on ühed tähtsaimad ülesanded. Ehtsa eestlasena on mul endast ja oma tegemistest muidugi raske rääkida, kuid proovin sellest üle olla. 

Äsjavalminud-dryopteris-kõrvarõngad
Äsjavalminud Dryopteris kõrvarõngad
A. Kookla

Missugused on sinu isiklikud lemmiktooted, mille oled valmistanud?

Minu lakkamatu armastus kuulub neile ehetele, mis valmisid täpselt esialgsete plaanide järgi. See tähendab, et ükski paar ehteid polnud samasugune kui teised, kõik kasutasid maksimaalselt ära etteantud nahajääke ja kõigil oli täiesti omanäoline välimus. Kahjuks ei ole selliste ehete müümine läbi interneti just kõige lihtsam. Pärast uuendusi on mu ehetel nüüd kindlad suurused.

Kõige armsamad on minu jaoks aga ikka need kõige esimesed ehted,  mis valmisid koolitööna ja mida kannan ise siiani. 

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks?

Õpingute jooksul inspireerisid mind paljud õppejõud ja ka kaastudengid. Enim sain neilt julgust valida oma tee ja luua hoolimata teiste arvamustest. Igapäevaselt inspireerivad mind aga kliendid ise.

Enim sain (oma õppejõududelt ja kaastudengitelt) julgust valida oma tee ja luua hoolimata teiste arvamustest.

-A. Kookla

Kuidas inimesed Dryopterise toodeteni jõuavad?

Kui otsid erilisemaid autoriehteid, siis leiad need minu väikesest e-poest yaga.ee/dryopteris. Kui soovid ainulaadseid ja värvilisi ehteid, siis kõik need leiad kift.ee mõnusast e-poest. Kõige laiema toote- ja värvivaliku leiad aga Azzza e-poest.

Eritellimusi võtan vastu nii Facebooki kui Instagrami sõnumite kaudu ning muidugi ka kodulehelt dryopteris.weebly.com.

Et olla kursis uudistega, saada isnpiratsiooni ehete kandmiseks ja jagada oma lennukaid ideid minuga, jälgi minu tegemisi Facebookis ja Instagrammis @dryopteris.aksessuaarid 

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad? Kui tõenäoline, et tänaval mõni samasugune Dryopterise ehe vastu tuleb?

Kõrvarõngaid olen müünud nii erinevates suurustes ja värvides, et kõik ei ole meeleski. Aga kindlasti tunnen enda valmistatud kõrvarõnga paari juba kaugelt ära. Nahast kõrvarõngad on täpselt sama praktilised kui ilusad. Nad on väga kerged, painduvad ja veekindlad, seega saab neid kanda terve pika päeva ja iga ilmaga.  

Milline su toodetest sulle endale kõige südamelähedasem on?

Minu lemmikuks on keskmine juukseklamber. Mul on neid kaks, roheline ja tumesinine. Neid võib minu seongus näha üsna tihti ja mulle meeldib, et kuigi riietus on mul alati erinev, siis rohkem värve kui roheline ja sinine ei ole siiani vaja läinud.

Dryopteris-juukseklamber
Dryopteris juukseklamber
A. Kookla

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Ma valmistan erinevas suuruses juukseklambreid, mis täpselt sama praktilised kui ilusad. Valikust võib leida ka nahast kõrvarõngaid. Mõned neist on kahte pidi kantavad, teised rippuvad ja kolmandad on täitsa rõnga kujulised aga kõik nad on ülimalt kerged.  Lisaks olen valmistanud rinnamärke ja prosse ning suvel tegin katsetust ka käevõrude ja sõrmustega.

Kas Sul on ka väärtused, mida tahaksid eraldi välja tuua? 

Kõik Dryopteris ehted valmivad ainult nahajääkidest ja on pakendatud plastikuvabalt. Parandan meeleldi kõik purunenud või kulunud ehted. Hea meelega asendan ka kadunud kõrvarõnga uuega, et hoida ehteid võimalikult kaua kasutuses ja päästa neid prügimäele jõudmast.

Ehete-loomisprotsess
Ehete loomisprotsess
A.Kookla

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Loodusest inspireeritud ehted, mis toovad välja sinu loomuliku ilu. 

Missugune on üks tavaline Teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Minu ehteid armastavad tihti need naised, kellele endale meeldib samuti loodus. Ehteid valitakse kaua, aga kui esimesed on juba ostetud, siis teised ostud tehakse kiiremini. Enamus ostab ehted endale, mõned ka kingiks – eraldi on mulle meelde jäänud, et vähemalt kahele bioloogia õpetajale on Dryopteris ehted kingitud. Nooremad naised ostavad ehteid endale ja vanemad tihti kingiks lastele või lastelastele, mida on alati nii tore kuulda.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele? Äkki on mingi viga, mida kiputakse tegema (unustatakse mainida näiteks mingit olulist detaili tellides või kasutades)

Panen kõigile tellijatele südamele, et ükski asi ei ole igavene. Iga ehtega tuleb kaasa küll hooldusjuhend, kuid kui sul tekib sellel teemal veel küsimusi, siis võta kindlasti ühendust. Kirjuta mulle ka siis, kui tahad oma ehteid hooldusesse või parandusse tuua, sest väiksemate vigade puhul ei maksa see sulle midagi. ?

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?

Vaata ringi ka AZZZA e-poes, lisaks Dryopterise ehete leiad sealt ka teisi sind kaunistavaid tooteid.

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top