ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

Kadi Salu tütrega

Catukas toob meriinovilla soojuse meie talve

Foto: Catukas

Kadi Salu on noor, 23-aastane naine, keda on alati köitnud loomingulisus, disain ja oma kätega millegi loomine. Viimaseks suuremaks tööks võib ta lugeda enda käsitöötoodete sarja Catukas loomist. Suure tõukejõu selliseks arenguks andis Kadile emaks saamine. Nii tegeleb Kadi lisaks Catuka arendamisele ka aktiivselt oma 3-aastase tütrekese kasvatamisega ning jõuab muuhulgas tegeleda veel ühe huvialaga – fotograafiaga.

Mis täpsemalt peitub kaubamärgi Catukas taga ja kuidas see sündis, sellest Kadi meie seekordses artiklis räägibki.

Catuka talve sobivad mütsid ja sallid näevad välja übernunnud – ilusad mustrid, armsad detailid ja pehmed tutinupsud. Kuidas jõudsite just sellise kujunduseni?

Disain on kujunenud töö tegemise käigus. Olen palju katsetanud, mis millega kokku sobib. Väga paljud tooted on valminud nii-öelda sahtlipõhja ja sinna ka jäänud. Kuid see kõik on olnud vajalik selleks, et valmiksid just sellise disainiga tooted, mis mulle endale ja loomulikult ka klientidele väga meeldivad.

Aga miks just mütsid-sallid said valmistamiseks valitud? Eks ikka vajadusest lähtuvalt. Kuna ma enda lapsele meeldivaid mütse-salle poest ei leidnud, siis tekkis vajadus neid ise tegema hakata.

Pastellsetes toonides kahe tutiga mütsid
Foto: Catukas

Kuidas üldse jõudsid käsitöö valdkonda ja sündis päris oma ettevõte Catukas?

Juba varasest lapsepõlvest on mind köitnud käsitöö ja disainime. Samas olen alati soovinud teha tööd, mis ei oleks kellaajast kellaajani. Olen ikka soovinud olla oma aja peremees.

Kuni keskkooli lõpuni olin ma kindel, et soovin minna õppima midagi disainiga seonduvat. Selleni ma siiski ei jõudnud, sest mu tütar soovis ilmavalgust näha kiiremini, kui ma oleks oodata osanud. Samas – tänu just tütrele ma selle valdkonna juurde jõudsingi! Vaevalt oleksin ma hakanud lastetooteid tegema, kui mul endal last ei oleks olnud.

Kadi Salu koos tütrega
Foto: Catukas

Catuka teekond sai alguse aga 2016. aasta juulis. Just siis tulin mõttele, et valmistan oma väikesele 6-kuusele Printsessile midagi ilusat oma enda kätega. Kuna poodidest midagi sobivat ei leidnud, siis mõtlesin, et proovin ise midagi luua. Heegeldamisega olin enne seda hetkel viimati kokku puutunud põhikooli käsitöötundides.

Mäletan, et esimene mütsike, mille valmis heegeldasin, oli Printsessile kohaselt roosat värvi, kuid suuruselt sobiv vastsündinule. Seega see igatpidi vigu täis ja mitte just kõige kvaliteetsem töö leidis oma koha lõpuks sahtlipõhjas.

Kuigi esimene töö ei õnnestunud nii, nagu olin soovinud, ei jätnud ma jonni. Proovisin aina uuesti ja uuesti. Lõpuks valmiski armas mütsike sobivas suuruses ning Printsess sai kanda esimest emme poolt hoole ja armastusega just tema jaoks heegeldatud mütsi.

Mõne aja pärast oli mul kogunenud juba üsna suur kogus mütse ja komplekte beebidele. Jagasin pilte tehtud töödest ka sotsiaalmeedias ning sain palju positiivset tagasisidet. Sel hetkel olin juba veendunud, et teen õiget asja ning soovin hakata sellega tõsisemalt tegelema. Üsna pea tegin Facebook`i oma lehe ja klientide hulk aina kasvas.

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis sind oma töö juures enim inspireerib?

Minu kõige suurem inspiratsiooni- ja motivatsiooniallikaks on minu armas tütar. Väga palju uusi disaine tüdrukutele sünnib just sellest, mida mul enda lapsele parasjagu uue jope või mantli vms juurde vaja on.

Olles väikese ettevõtte omanik, kes teeb kõik algusest lõpuni ise, alates materjalide tellimisest, lõpetades majandusaasta aruannetega, siis tihtipeale venivad töötunnid õhtust hommikuni. Nii on juhtunud, et mõni öö möödub magamise asemel hoopis tööd tehes.

Raskusi tuleb ikka ette, kuid nendest tuleb üle olla ja säilitada positiivset meelt. Kui teed seda, mida armastad, siis on iga raskus ületatav.

Pealegi – mulle meeldib see mida ma teen. Ma olen alati tahtnud midagi ise oma kätega luua, mis ka teistele inimestele sära silma toob. Ja loomulikult on seetõttu ka klientide positiivne tagasiside see, mis innustab aina enam seda tööd tegema.

Valge mütsiga pisike tüdruk rabas
Foto: Catukas

Milline on sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega?

Näe ise vaeva ja tee seda, mis eristab sind teistest. Kui midagi algusest peale ise luua ja sellesse palju aega panustada, siis muutub loodud toode ka enda jaoks väärtuslikumaks. Seda tunnetavad ka kliendid – nad ei saa kelleltki teiselt täpselt samasugust toodet. Nad väärtustavad sellist toodet, millesse on pandud palju armastust ja hoolt, mis on valminud kvaliteetsetest materjalidest ja mis on loodud just kliendile sobivas suuruses ja sobiva disainiga.

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud?

Esimesel tegutsemisaastal sai tehtud üks armas komplekt tüdrukutele. See sai väga populaarseks. Tegelikult seda siiamaani tellitakse päris palju.

Tema saamislugu algas sellest, kui leidsin internetist ühe mustri, mida enda soovide kohaselt veidi kohendasin. Nii valmis siin pildil olev imeilus komplekt. Kaunistuseks sai peale lisatud heegeldatud liblikad, mis panid justkui i-le täpi peale. Siiani on see komplekt üks mu lemmikuid ning selle üle olen ma ka kõige uhkem.

Parim komplekt Kadi meelest
Foto: Catukas

Kes on selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks?

Mul ühte ja ainsat eeskuju ilmselt ei olegi. Heegeldamist ja õmblemist olen õppinud iseseisvalt – enamasti youtube`i abiga. Paljud töövõtted on selgeks saanud lihtsalt töö tegemise käigus. Jälgin ka väga paljusid välismaa tegijaid ja kõik nad teevad imelist tööd.

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad? Kui tõenäoline on, et tänaval mõni samasugune toode vastu tuleb?

Kõige populaarsemad on Catuka mütsid. Teen palju eritellimusi – klient saab ise valida mütsile sobiva mustri, värvi, tuti värvi. Nii on tegelikult üsna väike tõenäosus, et täpselt samasuguse mütsi või komplektiga keegi tänaval vastu tuleb.

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Teen nii lastele kui ka täiskasvanutele erinevaid mütse ja salle (nii rõngassalle, torusalle, kui kaelussalle), beebidele ja väikelastele teen ka kindaid (beebikindad, käpikud).

Sügisel lisandusid valikusse meriinovillase voodriga mütsid-sallid, mille pealmine kangas on puuvillane. Need tooted osutusid meil väga populaarseks!

Fuktsialilla müts ja saal
Foto: Catukas

Tasub kevade lähenedes meil taas silm peal hoida, sest on tulemas veel uusi ja ägedaid tooteid 😉

Kui sa peaksid ühe lausega oma toodet müüma, siis mis see oleks?

Hoole ja armastusega valminud käsitöötooted kogu perele!

Missugune on üks tavaline Catuka toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Meie tooteid ostavad tavaliselt noored naised, kes on hiljuti emaks saanud või kasvatavad kuni 7-aastaseid lapsi. Palju on ka vanaemasid, kes tellivad oma lastelastele mütse ja komplekte kingituseks.

Kõige rohkem tellimusi esitatakse siis, kui esimene lumi maha tuleb. Tundub, et koos esimesega lumega tuleb inimestele meelde, et lapsele või endale oleks vaja talvejope või kombeka juurde ühte sobivat mütsi või komplekti.

Aga miks eelistatakse just käsitööd? Ilmselt ikka sellepärast, et kaubanduskeskustest tihtipeale ei leia naturaalsetest materjalidest valminud mütse ja salle. Enamasti on need tehtud akrüüllõngast, mis ei ole beebidele ja väikelastele just parim valik.

Üheks põhjuseks on kindlasti ka see, et eritellimusena valmivad tooted täpselt lapsele sobivas suuruses ning klient saab valida lõnga ja kanga värvitooni vastavalt lapse teiste riietusesemete värvile. Meie lõnga- ja kangavalik on väga lai ning enamasti leiab iga klient oma lemmik värvitooni.

Päkapikumüts
Foto: Catukas

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Viimasel ajal tellitakse väga tihti vale suurusega mütse. Mööda ei panda 1-2 cm vaid lausa kümnega – tellitakse näiteks 50-54 suuruse asemel 40-44 suurus. Ilmselt on see tähelepanematusest – ei kontrollita üle, mis suuruses müts täpselt telliti.

Nii et minu soovitus on järgmine – olge tellimuse tegemisel tähelepanelikud 🙂

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad? Kuidas Catuka tegemistega ennast kursis saab hoida?

Catuka tooted leiab kergesti üles e-poest. Samuti saab meie tegemistel silma peal hoida Facebook`is ja Instagramist @catukasdesign

Päkapikumütsika tüdruk lumel
Foto: Catukas

 

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! 😉

Oleme tutvustanud oma blogis teisigi vahvaid käsitöötooteid. Kui sind huvitavad lastele mõeldud mütsid, siis viska kindlasti pilk peale ka artiklile “Miisu Mütsid toovad värvi meie halli sügisesse-talve”!

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top