ALATES 20 EUR OSTUST SAATMINE TASUTA

AZZZA tegijad – Sutu pilliroost joogikõrred – joogi kindel upgrade

Kes on Sutu taga?

Sutu OÜ on perefirma, täpsemalt kahe pere ettevõte. Pilliroost joogikõrte tootmise idee tekkis soovist leida alternatiivne materjal maailma hävitavale plastikule ja nendest valmistatud joogikõrtele. Lisaks on meie südameasjaks aidata hoida järeltulevatele põlvedele puhast elukeskkonda. Kuna pilliroog on vastupidav materjal ja sellest puudust ei tule, siis oli materjali leidmine lihtne. Veel enam pilliroo iga aastane lõikamine aitab kaitsta saare kauneid mereäärseid alasid, kus kasvab hektarite viisi lõputult taastuvat pilliroogu.  

Sutu-meeskond-veski-ees
Sutu meeskond veski ees.
Pilt – Sutu.

Tootmine toimub keset Saaremaa kadakaid ja pilliroogu. Sutu tootmishoone asub väärikas veski kompleksis, mille ajalugu ulatub tagasi eelmise sajandi algusesse. Kaunid mereäärsed pillirooväljad ja saaremaised kadakad teevad tootmise Hollandi tüüpi veskis unikaalseks terves maailmas. Ühe pere meistrid on Kaido ja Ailet ning teise Ahti ja Kersti. Tootmises on meil ka koos väga tore ja armas seltskond kohalikke meistreid, kes kõik teevad enda tööd hoole ja armastusega.

pilliroo-korjamine-väljal
Pilliroo korjamine.
Pilt – Sutu.

Miks kõik pilliroost kõrsi ostma peaks? Miks nad on erilised? Kuidas Sa need nii ägedaks teed? 

Sutu pilliroost kõrred on nii lahedad ja neid lihtsalt peab proovima. Kõrs annab igale kokteilile stiilse väljanägemise ja muudab joogi nautimise veel mõnusamaks. Lisaks kestavad need siga kaua (tsiteeritud tagasiside kliendilt).

“Lisaks kestavad need siga kaua “

(tsiteeritud tagasiside kliendilt)

sutu-kõrred-kuumas-glögis
Kuumas glögis kõrs kuumaks ei muutu – mõnus!
Pilt – Sutu.

Kuna kõrs on loodusest tulnud, ilma kemikaalideta toodetud, siis võib rahuliku südamega panna kõrre peale kasutamist kompostihunnikusse. Sobib ideaalselt hubase kamina ees pleedi all mõnulemisel kuuma glögi nautimiseks, muutmata kõrt kuumaks.

Meil pole vaja kõrre välimust vaja muuta, sest loodus kingib igale kõrrele unikaalse värvuse ja armsa tihni-tähnilise mustri. Kordumatule kõrrele on võimalik Sutul lasta peale graveerida logo või teksti, mis muudab firmakingi, pulmapeo või sünnipäeva veel erilisemaks.

Kuidas leidsid tee sellesse valdkonda? Kas algusest peale olid pilliroost joogikõrred samasugused või on toimunud ka arenguid? Kuidas on Sinu toodetel läinud?

Kuna ülemaailmne plastikureostus on murettekitav, siis tuli idee teha midagi maailma ja järeltulevate põlvede jaoks. Üksikust teost ei pruugi piisata, aga kui kõik selle nimel pingutame, jõuame tulemuseni.Alustasime tavaliste kõrtega, aga ajapikku oleme valikusse lisanud graveeritud lahedate sõnumitega kõrred, mis on palju populaarsust kogunud. Need on koosviibimistel ideaalsed klaasieraldajad ja hea tuju tekitajad. Ostetakse nii koju, kontorisse, restorani kui ka kingitusteks. 

Eriti jõuluajal on see päkapikkude üheks lemmikuks 😉

päkapikusussis-sutu-kõrred
Päkapikk on toonud sussi sisse Sutu kõrsi.
Pilt – Sutu.

Ise millegi tootmine ja selle müügi juhtimine ei ole alati kerge. Mis sind oma töö juures enim inspireerib?

seltskond-sutu-pilliroost-joogikõrtega
Pilt – Sutu.

Kõrte tootmine ja müümine pole tõesti olnud kerge. Esmapilgul kõrre joogikõlbulikuks muutmine tundub lihtne, kuid tegelikult on selle taga palju protsesse, mida läbida, et teha kõrrest kõrs.

Rahulolevate klientide tagasiside on meie suurim motivatsioon. Samuti erinevad tunnustused ja auhinnad annavad indu juurde. Näiteks on Eesti Presidendi Kantselei ja mitmed ministeeriumid kasutanud ja kinkinud uhkusega meie kõrsi. Leader projekti auhinna galal sai Sutu projekt üle kolmandiku auhindadest.

Midagi tehes tuleb ikka ette ka komistuskive või üllatusi. Milline on sinu seni suurim õppetund seoses pilliroost joogikõrte valmistamise ja müümisega?

Töö käigus tekib alati uusi ideid ja tegevusi, mida teisiti teha. Ehk tagasi vaadates oleks saanud palju asju teisiti teha. Aga iga asi on millekski hea.

Missugune on kõige ägedam ese, mille oled valmistanud? Mis on isiklik lemmik või millise toote tehnika üle kõige uhkem?

Meilt tellitakse erinevate graveeringutega kõrsi palju erinevatesse pulmadesse. Pildid rahulolevatelt klientidelt nende kaunist pulmast, kus on oma koht ka Sutu kõrtel on kindlasti armas tunnustus. Kõrsi on pulmas võimalik kasutada nii kohakaardina kui ka meeneks pulmalisele.

sutu-joogikõrred-pulmas
Sutu kõrred pulmas .
Pilt – Sutu.
sutu-joogikõrred-pulmas
Sutu kõrred pulmas.
Pilt – Sutu.

Vaieldamatud lemmikud on ka meie lahedate graveeringutega kõrred. Seltskondades on alati palju elevust, kui peremehe/ -naise poolt külalistele valmistatud joogis on kõrrel “Norm luud”, “Töörügaja”, “Säravaim täht”, “Ökomutt”, “Issi õllekõrs” jms.

Kes on  selles tegevusvaldkonnas sulle olnud suurimaks eeskujuks?

Meil on tugev ja tore meeskond, kes innustab ja motiveerib üksteist igapäev. Lisaks väärtustame Sutus keskkonnateadlikkust, head meeskonnatööd ja innovaatilist mõttelaadi.

laps-hoidmas-pilliroogu
Meeskonnaliige.
Pilt – Sutu.

Kuidas inimesed sinu valmistatud toodeteni jõuavad?

Meid on võimalik peale meie kodulehe osta: 24st Selverist üle Eesti, Coopist, Decorast, Biomarketist, Stockmannist, Saaremaa Ehtne poest. Ja paljudest internetipoodidest nagu näiteks Azzza.

Millised sinu toodetest on kõige populaarsemad?

Kõige populaarsemad tooted eraklientide seas on 10-pakid üllatussõnumitega ja tavaline 4-pakk. Horeca sektoris on lemmikud meie ühekordsed kõrred, mis on saadaval nii 200 kui 1000tk pakina. Veel enam, me pakume äriklientidele 12, 16, 18 ja 20cm pikkuses kõrsi, et igaüks saaks sobivad kõrred vastavalt klaasipikkusele. Võimalus tellida ka peenemaid ja laiemaid ehk smuutikõrsi.

sutu-pilliroost-joogikõrred-pakkides
Sutu 4- ja 10-pakid.
Pilt – Sutu.

Lahedate sõnumitega kõrred on ka meie enda vaieldamatud lemmikud.

Kas sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Meil on saadaval kõrsi igale maitsele ja klaasile. Kõrred pikkusega 12, 16, 18 ja 20cm. Lisaks harjaga ja harjata pakid. 10-pakkide seas on saadaval mix pakid, kus on erinevas koguses erineva pikkusega kõrsi.

Kas Sul on ka väärtused, mida tahaksid eraldi välja tuua? 

Meie kõrred on kõik naturaalsed ehk me ei kasuta tootmisel kemikaale. Pakenditena kasutame samuti loodussõbralikke materjale. Sutu kõrred on heaks kiitnud Veterinaar- ja Toiduamet. Meie kõrtega on mõnus nautida nii sooje kui külmi jooke.

Pilliroost joogikõrred – kui sa peaksid ühe lausega neid müüma, siis mis see oleks?

Sutu – Sinu kokteili kindel upgrade

Hetkel on 2020 aasta lõpuni ka Sutu pilliroost joogikõrred alla hinnatud – hea võimalus! 😉

Missugune on üks tavaline Teie toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

sutu-pilliroost-joogikõrred-joogis
Kõrred joogis.
Pilt – Sutu.

Enamik meie tellijaid on loodusest hoolivad pered ja ettevõtjad. Soovitakse nii oma töötajatele kui ka koostööpartneritele teha armsaid (graveeringuga) kingitusi. Palju on ka kokteiliõhtutele kõrsi tellivaid naiste- ja meesterahvaid. Paljud kohvikud ja kliendid on vahetanud plastik- ja paberkõrred just kodumaiste pilliroost joogikõrte vastu. Muidugi ka lapsed on meil tänapäeval eriti keskkonnateadlikud ja soovivad korduvkasutada tooteid.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele? 

Peale kõrre pesemist tuleks sel lasta ilusti kuivada, nii saab kõrt kasutada pikka aega. Peamine on, et kõrred pole söödavad, seega kõvasti hammustada pole mõtet.

Jaga tekkinud mõtteid ka allpool kommentaarina! ?

Vaata ringi ka AZZZA e-poes, lisaks sealt leiad lisaks Sutu pilliroost kõrtele ka teisi naturaalsetest materjalidest tooteid..

Kui sulle oli artiklist kasu, siis näita seda. Kliki südamel!

Lisa kommentaar

See veebileht kasutab spämmi vähendamiseks Akismetit. Uuri lähemalt, kuidas sinu komentaari andmeid töödeldakse.

Shopping Cart
Scroll to Top