Postitatud Lisa kommentaar

Kaasaegne käsitöö – miks?

käsitöölaud

Mõtlesin, et vastan ennetavalt ühele küsimusele. Seda ei ole meilt veel keegi küll küsida julgenud ent olen kindel, et mõlgub paljudel mõttes. Miks just kaasaegne käsitöö?

“Every decade needs its own manual of handicraft.” – Liberty Hyde Bailey (tõlk. – Iga dekaad vajab oma enda käsitööjuhendit.)

Kasutame enda toodete puhul sõna kaasaegne. Tavaliselt seostub sõna “käsitöö” ainult vanaema kootud käpikutega. Kaasaegne käsitöö põimib aga endasse nii selle “vanaema armastuse ja hoole”, kui ka moodsamad tehnikad ja disaini. Viimaste abil on võimalik käsitööd teha lihtsamalt parema kvaliteediga.

Kaasaegne käsitöö tähendab tooteid, mis on

  1. hoole ja armastusega tehtud,
  2. kvaliteetsed
  3. ajatud.
Loe edasi: Kaasaegne käsitöö – miks?
2+
Postitatud Lisa kommentaar

Azzza kasvab!

person holding a green plant

Meile tuleb järjest juurde nii meistreid, kui neid, kes meistrite vastu huvi tunnevad. Tänu teile kõigile Azzza kasvab 🙂 On näha, et me hakkame oma vahva nimega meelde jääma. Azzzast on saamas koht, kuhu tullakse avastama unikaalseid kingitusi lastele aga ka leidma kasulikke tarbeesemeid

Tahame käsitöö nähtavaks tegemise missiooni jätkata ka tulevikus. Teeme tööd selle nimel, et nii meistrite kui  toodete valik laieneks. 

Loe edasi…
1+
Postitatud Lisa kommentaar

Imeline käsitöö – meie käsitöömeistrid lubavad piiluda oma töötuppa

käsitöölaud

Kui kodus on mõni käsitööna valminud ese, toob ta koju mõnusat soojust. Kõik see hoolivus ja rõõm, millega meister seda teeb jääb selle asja sisse ning toob Sulle häid mõtteid. Meie käsitöömeistrid on põnevalt erinevad – mõni teeb asju puidust või vineerist, teised kangast, kolmandad lõngast, on meistreid, kes loovad ise kaunid joonistused, mida kasutavad disainis. 

Seekord pakume sulle võimalust piiluda  kulisside taha. Seitse meie meistrit rääkisid lähemalt, kuidas valmib nende käsitöö.

LOE EDASI…
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Tähestiku poster – ABC lapse nimega

Õpetlik ja tore poster Eesti tähestiku õppimiseks. Tähti illustreerivad Kadri Võsumäe poolt akvarellmaalina valminud looduses elavad tegelased. Postrile lisab särtsu juurde lapse nime lisamine

Tähestiku poster sobib ideaalselt pisikesele lapsele pidupäeva puhul kingituseks. See on ka tore võimalus veeta lapsega kvaliteetselt aega ja õppida läbi selle postri tundma erinevaid loomi ja tähti. Postrit on lõbus koos lapsega avastada mängides otsimismängu – leia pildil nahkhiir või otsi hoopi enda nimes olev täht üles.

Oma tootest rääkis lähemalt Nagu Muinasjutus toodeteseeria looja Kadri Võsumäe.

Loe edasi: Tähestiku poster – ABC lapse nimega
3+
Postitatud Lisa kommentaar

Ehe linane käsitöö – Linen4me

Linased rahvariietes nukud

Kui mõte läheb suvele ja käsitööle, siis silme ette tuleb esimesena linane käsitöö. Kanga, mis tundub suvel mõnus õhuline ja naturaalne on põhimaterjaliks valinud Linen4me, kelle tiim koosneb kolmest naisest – Irina ning abilised Tatjana ja Karin. Siin saad lugeda Linen4Me mõtteid oma armastatud käsitöö osas.

Loe edasi: Ehe linane käsitöö – Linen4me
4+
Postitatud Lisa kommentaar

Personaalse graveeringuga bambusest hambahari

värvilised-hambaharjad-klaasis

Bambusest hambahari on ideaalne inimesele, kes hoolib loodusest ning eelistab pehmeid harjaseid. See ei sisalda ohtlikke toksiine nagu BPA. Thorma hambaharja mugav ja libisemiskindel käepide on valmistatud 100% biolagunevast bambusest. Personaalse sõnumiga graveering (nimi, slõugan, mõni sümbol) annab isikupära ning on vau-efektiga kingitus igaks sündmuseks. 

Loe edasi: Personaalse graveeringuga bambusest hambahari
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Lapse areng on lihtsalt suunatav õigete mänguasjadega

lapse areng ja mängimine on tihedalt seotud, pildil poiss mängukaruga

Lapse areng – olgu siis vaimne, füüsiline või emotsionaalne – on iga vanema jaoks oluline. Tänapäeval peaks olema väga kerge lapsi kasvatada. Kõik on vabalt kättesaadav. Nii peaks ka lapse arengu juhtimine olema tohutult lihtne. 

Reaalsus on aga teistsugune- liiga palju lapsi kasvab üles helendava ekraani ees. Nende loovus ja mänguoskus on piiratud. Lapsed on ümbritsetud paljude asjade, häälte ja muu infoga. See teeb aga olulise eristamise veelgi keerulisemaks ning toob kaasa keskendumisvõime vähenemise. 

Olukord ei ole aga lootusetu. Tegelikult on eriti varases eas lapsevanemal väga suur roll ning võimalused lapse arengule kaasa aidata. Õigete mänguasjade kasutamine on kõige lihtsam vahend, millele toetuda. 

Loe edasi: Lapse areng on lihtsalt suunatav õigete mänguasjadega
6+
Postitatud Lisa kommentaar

Puhtast meriinovillast beebi soojakott

beebi soojakott meriinovillast jalilla

Pehmest meriinovillast beebi soojakott toob magusa une ja hoiab pere pisimad mõnusalt soojas. See sobib kasutamiseks igal aastaajal, sest meriinovill hingab ega aja higistama. Seega hoiab ta külmaga sooja ning soojaga jahutab. Eelkõige on Designs of Celiné beebikott mõeldud lastele vanuses 0-2 aastat. Just selles eas tehakse mõnusalt pikki vankrisõite magusa une saatel. 

Oma tootest rääkis lähemalt Designs of Celiné kaubamärgi looja Kätlin Tammeveski. Artikli piltide omanik on Designs of Celiné.

LOE EDASI…
4+
Postitatud Lisa kommentaar

Graafiline joonistus – vahva viis mälestuste talletamiseks

graafiline-joonistus-sinu-fotost-kaisukarudega-nimeline

Seekord soovime tutvustada vahvat noort naist Karmen Kaset, kelle käe alt tulevad detailiderohked digitaalsed joonistused. 

Karmen on värske kahe lapse ema, hariduselt maastikuarhitekt-urbanist, hingelt aga loominguline inimene, kes juba teismelisena tundis huvi pliiatsiga joonistamise vastu. See on hobi, mis on vastavalt võimalustele ja ajale jäänud temaga kaasas käima siiani. Graafiline disain ja digitaalsete joonistuste tegemine on vana hobi viimatine edasiarendus. 

Loe edasi: Graafiline joonistus – vahva viis mälestuste talletamiseks
5+
Postitatud Lisa kommentaar

Lahkuse päkapikk toob värskust ja põnevust jõuluootusesse

poiss ja tüdruk ehivad kuusepuud

Jõulud on aeg perega koosolemiseks, koos tegemiseks, naermiseks ja üksteisega oma aja jagamiseks. Kui soovid jõuluaja veelgi erilisemaks teha, siis on meil sulle üks vahva jõuluootuse lugu rääkida, mille võid oma peressegi kaasa võtta. See on päriselu-muinasjutt päkapikkudest, kes tulid meie koju elama, et tuua jõulusoojust ja lähedust suurtele ja väikestele ning kinkida läbi mängu ja koosolemise rõõmu ja põnevust. 

Loe edasi…
5+